tagi

PipelineHD - dyski Seagate dla nowych multimediów

Piotr Bulski 08.01.2008 0
Seagate zapowiada nowe dyski twarde przeznaczone specjalnie dla systemów DVR (Digital Video Recorder) pracujących z wysokorozdzielczym wideo. Nowości z rodziny nazwanej PipelineHD mają swoją pojemnością sięgnąć początkowo od 320 GB do 1 TB.

Poza znaczną pojemnością, dyski będą charakteryzować się niewielką głośnością pracy, co jest ważnym czynnikiem w sprzęcie kierowanym do zastosowania w salonach czy sypialniach. Ponieważ wiele systemów DVR nie ma własnych rozwiązań aktywnego chłodzenia (brak wentylatorów to sposób na obniżenie głośności urządzeń), dyski zbudowano tak by były w stanie działać przy temperaturze obudowy do nawet 75oC. Napędy mają się również charakteryzować najniższą w klasie emisją wibracji.

Nowy sprzęt pozwoli w swych najbardziej pojemnych wersjach przechowywać, wspomina Seagate, około 200 godzin wysokorozdzielczych materiałów wideo lub 1000 godzin nagrań standardowej telewizji.

Dostawy pierwszych napędów PipelineHD mają rozpocząć się w pierwszej połowie roku. W materiale prasowym Seagate nie podaje cen nowych dysków.