tagi
53

Backblaze publikuje raport niezawodności dysków twardych za rok 2014 - Hitachi znowu najlepsze

Adrian Kotowski 22.01.2015

Firma Backblaze oferująca usługi magazynowania danych w chmurze przygotowała raport awaryjności dysków twardych za rok 2014. Badanie przedstawia wyniki sporządzone na podstawie prawie 40 tysięcy dysków, z których korzysta przedsiębiorstwo. Kolejny raz najgorzej wypadł Seagate, który już we wcześniejszych raportach prezentował się nie najlepiej.

69

Backblaze publikuje raport niezawodności dysków twardych - Seagate i WD w cieniu Hitachi

Adrian Kotowski 29.09.2014

Firma Backblaze zajmująca się magazynowaniem danych w chmurze opublikowała raport dotyczący awaryjności dysków twardych przeznaczonych na rynek konsumencki. Zdecydowanie najgorzej wypadł Seagate, za to Hitachi kolejny raz plasuje się na pierwszym miejscu.

40

Test trwałości dysków twardych Seagate, Hitachi i Western Digital w wykonaniu Backblaze jest wątpliwy?

Bartosz Woldański 29.01.2014

Redakcja serwisu TweakTown podważyła wiarygodność wyników uzyskanych dzięki kilkuletnim testom przeprowadzonym przez Backblaze. Czy słusznie? Co według niej było nieodpowiednie w analizie trwałości dysków twardych Seagate’a, Hitachi i Western Digital?

72

Trwałość dysków twardych Seagate, Hitachi i Western Digital

Bartosz Woldański 22.01.2014

Zastanawialiście się nad trwałością stosowanych w komputerach dysków twardych różnych producentów? Backblaze postanowiło przeprowadzić badanie, które obejmowało kilkadziesiąt tysięcy HDD takich firm, jak Seagate, Hitachi czy Western Digital. Jakie wnioski?

65

Przyszłość nośników danych nie będzie należeć do napędów SSD

Eryk Napierała 20.08.2010
Tego przynajmniej chce Wielka Trójka i, po drugiej stronie, T-Oś-hiba. Mogłoby się wydawać, że zastępowanie tradycyjnych dysków magnetycznych przez rozwiązania oparte na pamięci flash jest nieuniknione. Napędy SSD są przecież zdecydowanie wydajniejsze, zazwyczaj bardziej energooszczędne i z definicji mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Liderzy rynku pamięci masowych nie grzebią jednak starej technologii. Jednoczą siły, by wznieść ją na wyższy poziom rozwoju i zapewnić panowanie "twardzieli" także w przyszłości. Tymczasem Toshiba prezentuje prototyp dysku twardego 5 razy pojemniejszego niż obecne.