tagi

Karta SDXC o pojemności 64 GB, od firmy Team Group

Piotr Gontarczyk 22.05.2010 19
Firma Team Group poinformowała o rychłym wprowadzeniu na rynek nowego modelu karty pamięci typu SDXC (Secure Digital eXtended Capacity), o pojemności 64 GB. Nowy produkt przeznaczony ma być przede wszystkim dla profesjonalnych fotografów, korzystających z najnowszych lustrzanek oraz kamer cyfrowych.

Karty SDXC Panasonica o pojemności 48 i 64 GB

Piotr Gontarczyk 20.01.2010 15
Panasonic wprowadza na ryneknowe karty pamięci SDXC Class 10. Deklarowana przez producenta prędkość transferu danych do 20 MB/s. Dostępne pojemności to 48 oraz 64 GB.

Ta pierwsza umożliwia nagranie filmu HD w trybie HA o długości do 6 godzin 20 minut. Karta 64 GB wydłuża czas nagrania do 8,5 godziny. Panasonic twierdzi, że format SDXC pozwala stworzyć karty o pojemności aż 2 TB. Czekając na nie warto zapoznać się z cenami, bo karty oczywiście do tanich nie należą.

SDXC 48 GB kosztuje 49 tysięcy jenów (równowartość około 1540 złotych), natomiast za 64 GB trzeba zapłacić 64 tysiące jenów (około 2000 złotych). Obecnie nowe produkty można nabyć na rynku japońskim.

Karty SDXC nabiorą rumieńców wraz z nowymi procesorami Intela?

Piotr Gontarczyk 01.12.2009 9
Już niemal rok minął od pojawienia się pierwszych kart pamięci typu SDXC (eXtended Capacity). Mimo upływu czasu format ten wciąż nie może nabrać rozpędu. Wszystko może się jednak zmienić w przyszłym roku, gdyż niektórzy producenci komputerów przenośnych planują dodać obsługę standardu SDXC w notebookach, w których znajdą się produkowane w wymiarze technologicznym 32 nm procesorów Intel "Arrandale".

Wśród firm, które są zainteresowane kartami SDXC są między innymi Dell, Hewlett-Packard oraz Lenovo. Bardzo prawdopodobne jest to, że notebooki z czytnikami SDXC zaprezentują na styczniowych targach CES 2010.

SDXC jest efektem kolejnego etapu ewolucji kart Secure Digital, mającym zapewniać pojemność do 2 TB oraz prędkość odczytu danych sięgającą 300 MB/s. Obecnie najbardziej pojemne karty SDXC, jakie zapowiedziano, mają pojemność 64 GB.

Najszybsza karta pamięci SDXC od Toshiby

Piotr Gontarczyk 04.08.2009 5
Toshiba zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży pierwszej na świecie karty pamięci SDXC 64 GB, kompatybilnej ze standardem SD Memory Card Standard Ver. 3.00.

Ponadto producent zaprezentował dwie nowe karty SDHC o pojemności 16 GB i 32 GB. Zarówno one, jak i SDXC są pierwszymi na rynku kartami zgodnymi ze standardem SD Memory Card Standard Ver. 3.00, UHS104, który podnosi prędkość zapisu/odczytu na nowy poziom.

Maksymalna szybkość zapisywania danych wynosi 35 MB/s, natomiast odczyt dokonuje się z prędkością 60 MB/s. Karty o takich specyfikacjach będą idealnym prezentem dla fotografów i miłośników filmowania.

Nowe karty w sprzedaży znajdą się wiosną przyszłego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Karty pamięci o pojemności 64 GB już w przyszłym roku. Nowy standard SD Association sięga nawet 2 TB

Piotr Gontarczyk 13.06.2009 13
SD Association, w skład której wchodzą między innymi firmy takie jak SanDisk, Toshiba oraz niemal 1000 innych ostatecznie zatwierdziła specyfikację kart pamięci nowej generacji - SDXC (Secure Digital Extended Capacity).

Już w przyszłym roku na rynek powinny trafić nowe modele o pojemności od 64 GB, zapewniające prędkość transferu danych na poziomie 52 MB/s. Taka pojemność wystarczy aby pomieścić nawet kilka godzin filmów w rozdzielczości HD.

To jednak nie wszystko, bo 64 GB to tylko początek. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych karty SDXC mają osiągać pojemności nawet do 2 terabajtów! W przypadku karty o takiej pojemności, prędkość transferu danych ma wynosić 300 MB/s.

Standard SDXC jest kompatybilny wstecz, a więc sprzęt z takim kontrolerem będzie mógł obsłużyć karty starszych typów: SD oraz SDHC. Karty SDXC na przykład w aparacie fotograficznym z kontrolerem SDHC nie będzie można użyć.

Panasonic pojemność kart SD liczy w terabajtach

Piotr Gontarczyk 08.01.2009 16

Stowarzyszenie SD Card Association (SDA), które zostało założone przez firmę Panasonic, opracowało nośnik nowej generacji typu karta SD, o nazwie SDXC (SD eXtended Capacity). Nowy standard nośników danych oferuje pojemność od 32 GB do 2 TB!

Standard ten będzie specyfiką dla kart pamięci SD o pojemności większej niż 32 GB i urządzeń, które używają ich jako głównego nośnika danych. Karty te będą oferowały pojemność aż do 2 TB, i prędkość zapisu/odczytu 300 MB/s.

Panasonic, który wspiera opracowanie nowego standardu planuje wprowadzić na rynek 64 GB kartę pamięci masowej SDXC, która będzie bardziej pojemna od obecnie dostępnej płyty Blu-Ray Disc dual layer o pojemności 50 GB.

Nowe karty SDXC umożliwią konsumentom gromadzenie na tego typu nośnikach jeszcze większej ilości danych i przede wszystkim będą optymalnym nośnikiem do nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD.

Cena i dostępność nowych kart SDXC zostanie podana w najbliższym czasie.