tagi

Plantronics ma nowy zestaw słuchawkowy dla graczy

Piotr Gontarczyk 17.06.2010 17
Plantronics niebawem uruchomi sprzedaż nowego modelu zestawu słuchawkowego dla graczy. Urządzenie o nazwie GameCom 777 ma zapewniać wirtualny dźwięk w systemie 7.1, poprzez technologie Dolby Headphone i Dolby ProLogic IIx.

Wielki test słuchawek dla graczy

Dawid Grzyb 14.12.2009 217
Co daje przewagę graczowi komputerowemu w zmaganiach z przeciwnikiem w ulubionej grze? Jeżeli zastanowimy się chwilę, dojdziemy do wniosku, że podstawą są umiejętności. Wygrana zależy również od odpowiednio wysokiej liczby klatek animacji na sekundę. Ostatnimi czasy coraz większą wagę przywiązuje się do urządzeń peryferyjnych. Każdy gracz ma pewne oczekiwania co do funkcjonalności, ergonomii i jakości wykonania sprzętu, z którego korzysta podczas wirtualnych zmagań. Postanowiliśmy skupić się na grupie urządzeń, które nie tylko przekazują do uszu dźwięki w grze, ale są podstawą komunikacji z pozostałymi członkami drużyny. Trzy karty, ponad 30 par słuchawek i my... Oto nasz wielki test słuchawek przeznaczonych dla graczy.     

Plantronics .Audio 655 USB Stereo - zaawansowany zestaw słuchawkowy

Piotr Gontarczyk 26.05.2009 3
KONTEL-TELECOM wprowadzi z początkiem czerwca br. na polski rynek zestaw słuchawkowy Plantronics .Audio 655 USB Stereo. Przeznaczony jest on do wykorzystania na komputerach osobistych wraz z aplikacjami komunikacyjnymi i multimedialnymi. W połączeniu z możliwościami najnowszej wersji Skype, sprzęt ten zapewnia użytkownikowi najwyższą, możliwą do osiągnięcia jakość rozmów głosowych w sieci.

.Audio 655 jest pierwszym certyfikowanym zestawem, dedykowanym do użycia wraz z nowym kodekiem SILK, który firma Skype zaimplementowała w tym roku w swym popularnym komunikatorze głosowym. Zastosowanie nowego algorytmu umożliwia komunikację z wykorzystaniem szerokiego pasma (16 kHz), przy jednoczesnym użyciu jedynie połowy niezbędnej dotychczas przepustowości łącza. Dodatkowo, użytkownicy, którym zależy na bezkompromisowej jakości, mogą wykonywać połączenia wykorzystując do transmisji dźwięku pasmo 24 kHz (super wideband).

Według producenta słuchawki z mikrofonem Plantronics .Audio 655 oferują głęboki bas oraz pełen zakres cyfrowego dźwięku poprzez głośniki o średnicy 40 mm. Z kolei, dla łatwiejszego zrozumienia rozmówcy, wykorzystano redukujący dźwięki otoczenia mikrofon, który dzięki technologii Fast Mic Mute można wyłączyć poprzez samo jego uniesienie.

Dla łatwej obsługi, podłączenie USB odbywa się automatycznie bez instalacji, a kontrolki głośności umieszczone są na głośniku.

Produkt dostępny od czerwca w sklepach będzie kosztował 199 złotych (cena brutto).