tagi

Creative HS-1100 - słuchawki z technologiami X-Fi dla graczy

Piotr Gontarczyk 10.01.2009 42

Producent Sound Blasterów zapowiada nowe słuchawki USB. Firma Creative Technology wprowadziła na rynek nowy model słuchawek przeznaczonych dla najbardziej wymagających graczy. Nowy model, HS-1100, z komputerem komunikują się przez interfejs USB 2.0/1.1, i mają odwa mikrofony, w tym jeden na odłączanym pałąku.

Model HS-1100 to dwa głośniki 40 mm, zapewniające pasmo przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Czułość wynosi 105 dB (przy częstotliwości 1kHz).

W słuchawki wbudowany jest dodatkowy kontroler X-Fi, zapewniający dostęp do technologii X-Fi Crystalizer oraz CMSS-3D. Słuchawki oferują funkcję wytłumiania dźwięków tła, dzięki drugiemu mikrofonowi umieszczonemu w samych słuchawkach.

Filtr Silencer od dźwięków docierających do mikrofonu na pałąku odseparowuje dźwięki pokrywające się z tym, co dociera do drugiego mikrofonu. W ten sposób głos gracza może zostać oczyszczony z tak zwanych szumów tła.

Nowy produkt w sklepach pojawić się ma w kwietniu. Sugerowana cena detaliczna ma wynieść około 160 dolarów. Słuchawki będą sprzedawane ze sterownikami i oprogramowaniem Sound Blaster X-Fi.