tagi

Dell i Microsoft wprowadzą produkt (Red)

Piotr Bulski 23.01.2008 12
Dell i Microsoft chcą zbierać pieniądze na leczenie chorych na AIDS mieszkańców Afryki, sprzedając komputery. Współpraca obu firm ma zaowocować przekazywaniem z każdego sprzedanego komputera do 80 dolarów m.in. na zakup leków antyretrowirusowych, hamujących wirus HIV w organizmie.

Dell, pisze agencja Reuters, ma wprowadzić do sprzedaży już w ten piątek dwa laptopy oraz komputer biurkowy, wyposażone w system operacyjny Windows Vista. Firmy mają przekazywać 50 dolarów od każdego sprzedanego laptopa i 80 dolarów za komputer stacjonarny na rzecz organizacji Global Fund finansującej programy leczenia w Afryce.

Oferowanymi w programie laptopami będą modele XPS M1330 i XPS M1530, zaś modelem biurkowym maszyna XPS One. Cena komputerów ma być identyczna z tymi, których nie będzie obejmować akcja. Do tej pory w inicjatywie (Red), za którą stoi m.in. Bono z U2, udział brały już inne duże firmy rynku IT, m.in. Motorola i Apple.

Reuters wspomina o prognozach Microsoftu wskazujących na możliwość sprzedania w tym roku kilkuset tysięcy komputerów Della edycji (Red). Komputery będą wyróżniać się czerwonymi obudowami oraz pulpitami przygotowanymi w kolorze czerwonym.

Na koniec stycznia "czerwony" sprzęt Della z oprogramowaniem Microsoftu ma być oferowany w 30 krajach na całym świecie. Już teraz jednak Dell ma w swojej ofercie laptopy z czerwonymi obudowami, m.in. modele XPS M1530.