Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 25.03.2016 | 61514 odsłon | 94 komentarze

Zaledwie dzień po uruchomieniu sztucznej inteligencji Tay, Microsoft był zmuszony ją wyłączyć po serii bardzo kontrowersyjnych wpisów na Twitterze, której była autorem. SI stwierdziła w nich m.in., że nienawidzi feministek, a Hitler miał rację w sprawie eksterminacji Żydów. Firma z Redmond z pewnością nie tak wyobrażała sobie prezentację swojego nowego rozwiązania.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 22.12.2009 | 4750 odsłon | 23 komentarze
Wiele dziwnych wpadek świat komputerowy już widział, a ta jest kolejną, dla niektórych dość nieprzyjemną. Pojawiła się informacja o tym, że kamery internetowe w komputerach przenośnych firmy Hewlett-Packard przejawiają cechy, które przy odrobinie złośliwości można okreslić mianem rasistowskich.

Sprawa rozbija się o funkcję śledzenia twarzy, która nie potrafi skutecznie działać, gdy przed kamerą usiądzie osoba o czarnym kolorze skóry, podczas gdy dla "białych" jest bardzo "przyjazna". Można to uznać oczywiście za niezbyt poważny problem, ale pod warunkiem, że nie należy się do tej rasy człowieka, która może czuć się przez niego mocno poszkodowana.

Dziwne też jest to, że firma Hewlett-Packard nie przeprowadzała własnych testów, bo przecież coś takiego można zauważyć bez najmniejszych problemów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 64
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Facebook
Ostatnio komentowane