Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 17.10.2008 | 6544 odsłony | 25 komentarzy
VIA Technologies, Inc, wykazała że kryptograficzne funkcje procesora VIA Nano są najbardziej energooszczędne na rynku, dzięki VIA PadLock Security Engine - zestawowi sprzętowych rozwiązań szyfrujących wbudowanych w procesor.

Dzięki sprzętowym zabezpieczeniom zastosowanym w procesorze VIA Nano, dane użytkownika są przetwarzane wydajniej i bezpieczniej przez układy znajdujące się bezpośrednio w procesorze, w porównaniu z bardziej narażonymi rozwiązaniami programowymi, wykorzystującymi system operacyjny i pamięć.

Pomiar wydajności procesora VIA Nano 1,3 GHz za pomocą najnowszej wersji programu diagnostycznego SiSoftware Sandra 2009 wykazał, że procesor VIA Nano wykonuje obliczenia kryptograficzne z przepustowością 765 MB/s, czyli o ponad 93% szybciej niż procesor Intel Core 2 Quad QX9770 3,2 GHz, wykorzystując przy tym zaledwie 5% energii zużywanej przez konkurencyjny produkt.

VIA PadLock Security Engine jest całkowicie zintegrowany z procesorem VIA Nano i zabezpiecza operacje programowe poprzez dodatkowe funkcje procesora. Funkcje te stanowią narzędzie dla programistów, umożliwiające zabezpieczenie danych przed odczytem przez niepowołanych użytkowników (szyfrowanie), co dodatkowo pomaga zapobiegać atakom hakerów i wirusów.  

więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.10.2008 | 8959 odsłon | 55 komentarzy

Firma Intel jest pewna, że mające pojawić się na rynku niebawem procesory Core i7 są znacznie szybsze niż obecnie sprzedawana generacja. Tak przynajmniej wynika z dokumentacji, do której dotarli dziennikarze. Jeśli informacje zawarte w dokumentach okażą się wystarczająco dokładne, to Intel może ze spokojem zatrzymać sobie koronę wydajności, nawet po tym, jak AMD wprowadzi na rynek nowe procesory.

Z ujawnionej przez serwis Expreview treści dokumentów wynika, że procesory Intel Core i7 mają zapewniać o aż 52% wyższą wydajność w grach, o 41% wyższą wydajność kodowania multimediów (np. filmów) oraz w aplikacjach do edycji multimediów, a także o 38% wyższą wydajność renderowania. Wszystko to w porównaniu do procesorów Core 2 Extreme QX9770.

Intel Core i7 965 ma początkowo być najmocniejszym przedstawicielem generacji procesorów Nehalem, taktowanym zegarem 3,2 GHz. Core 2 Extreme QX9770 to aktualnie najbardziej wydajny procesor (serii Core) Intela, którego zegar "tyka" z tą samą częstotliwością.

Jeśli dane zawarte w dokumentach Intela są poprawne oznacza to, że przy porównaniu tak samo taktowanych procesorów, wydajność nowej generacji jest nawet o 52% wyższa.

Firma AMD z drugiej strony niedawno zapowiedziała, że nadchodzące procesory, oparte na ulepszonej architekturze K10, względem aktualnie dostępnych modeli mają być szybsze o około 35% (przy takim samym zegarze taktującym).

więcej »
Mieszko Krzykowski | 04.09.2008 | 137774 odsłony | 42 komentarze
Zawody w podkręcaniu oraz wiążące się z tym emocje i zacięta rywalizacja. Prezentacja nowych produktów ASUS-a oraz dzień na Games Convention. W dużym skrócie tak wyglądał program trzydniowego wyjazdu organizowanego przez firmę ASUS, którego głównym celem było przedstawienie nowej linii płyt głównych dla procesorów Core i7. więcej »
Tomasz Jadczak | 07.08.2008 | 234930 odsłon | 67 komentarzy
Kiedy boksowy schładzacz nie wystarcza, musimy sięgnąć po wydajniejsze rozwiązania. Intelowski system chłodzenia z zestawu BOX zapewnia minimum chłodzenia procesorowi, do którego jest przeznaczony. Jednak nie wystarcza, jeżeli przetaktujemy procesor. Tak też było, gdy na ring wkroczył czterordzeniowy Core 2 Extreme QX9770. więcej »
Piotr Bulski | 17.01.2008 | 4756 odsłon | 8 komentarzy
Masowe dostawy silnych procesorów Intela dla komputerów biurkowych mogą zostać przesunięte ze stycznia na luty bądź marzec, pisze serwis DigiTimes za źródłami spośród producentów płyt głównych. Czterordzeniowy QX9770 pracujący z częstotliwością 3,2 GHz miałby zastąpić, pisze strona, wprowadzony w listopadzie minionego roku układ Core 2 Extreme QX9650 i kosztować w partiach po tysiąc sztuk około 1400 dolarów.

Cytowane źródła wspominają, że producent jak na razie nie zdecydował się na proces wycofywania z rynku 3-gigahercowych układów QX9650, co oznacza, że oba będą dostępne jednocześnie, przy czym cena nowszego w partiach po tysiąc sztuk będzie o 400 dolarów wyższa od poprzednika.

Źródła podkreślają, że pracujący z magistralą 1600 MHz QX9770 będzie ostatnim układem Intela typu high-end dla komputerów biurkowych wspierającym technologię FSB przed układami z nową architekturą Nehalem, zwanymi Bloomfield, korzystającymi z nowej technologii QPI (Quick Path Interconnect), a zapowiadanymi na koniec roku.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 03.12.2007 | 194939 odsłon | 98 komentarzy
W styczniu Intel wprowadzi do sprzedaży nowe, jeszcze szybsze odmiany układów Core 2 Extreme produkowanych przy wykorzystaniu technologii 45 nm. Procesory nie tylko taktowane będą wyższymi zegarami, ale z chipsetem komunikować się będą przez przyspieszoną magistralę FSB z 1333 do 1600 MHz. Prezentujemy test pierwszego takiego procesora, oznaczonego symbolem Core 2 Extreme QX9770. Taktowany zegarem 3,2 GHz układ to tak naprawdę lekko podkręcony Penryn, którego testy prezentowaliśmy miesiąc temu. Czy szybsza szyna systemowa dodatkowo wpływa na wzrost wydajności, a jeśli tak, to jak bardzo? Przekonajmy się! więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nie dało się przedstawić chipów konkurencji w gorszy sposób. 89
Firma rozwiewa wszystkie wątpliwości.  56
Procesory Ryzen zostaną w końcu poprawnie przetestowane. 50
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Facebook
Ostatnio komentowane