Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 12.09.2011 | 4595 odsłon | 21 komentarzy

Intel "Sandy Bridge-E", a wraz z nimi układ logiki X79, zaplanowane są na połowę listopada, a producenci już przygotowują się na ich "przybycie". Wśród nich jest firma Foxconn, która pracuje nad własną płytą główną, wyposażoną w postawkę LGA 2011 i opartą na układzie X79.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 31.05.2011 | 4071 odsłon | 13 komentarzy
Na "computeksowym" stoisku firmy Foxconn zobaczyć (niestety, tylko "wybrańcy") można między innymi prototypowy egzemplarz płyty głównej, opartej na układzie logiki Intel X79 i wyposażonej w podstawkę LGA 2011. Duet ten ma być przygotowany na wejście do sprzedaży nowych procesorów Intela, o nazwie "Sandy Bridge E". więcej »
Piotr Gontarczyk | 17.03.2011 | 6953 odsłony | 9 komentarzy
Firma Foxconn wprowadza na polski rynek nowy model płyty głównej serii Quantum Force opartą o chipset Intel P67. Płyta Rattler została stworzona dla entuzjastów sprzętu komputerowego. Ma podstawkę LGA 1155, obsługuje pamięci DDR3 i jest wyposażona w interfejsy USB 3.0 oraz Serial ATA 6 Gb/s. więcej »
Eryk Napierała | 31.12.2010 | 8657 odsłon | 28 komentarzy

Firma Foxconn pokazała już, że jest gotowa na przyjęcie nowych procesorów Intela i zaprezentowała już jedną płytę główną, ale była to konstrukcja raczej zwykła i nie wyróżniająca się specjalnie na tle konkurencji. Płyta Quantum Force ma za to podbić serca graczy i overclockerów, więc została wyposażona w kilka przydatnych dla nich udogodnień.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 17.10.2008 | 7293 odsłony | 31 komentarzy

Firma Foxconn wprowadzi na rynek zaawansowane płty główne dla procesorów Core i7 Intela. W sieci pojawiły się zdjęcia oraz specyfikacja nowego modelu płyt głównych firmy Foxconn, z chipsetem X58 Intela, i serii Quantum Force.

Nowa płyta ma podstawkę LGA1366 dla procesorów Intel Core i7, trzy sloty pamięci RAM typu DDR3-1800 (i szybszych) chipset Intel X58, sześć portów Serial ATA, dwa porty eSATA, dwa kontrolery sieci przewodowych (1,0 Gb/s), cztery porty PCI Express 2.0 x16, jeden port PCI Express x1 i jeden PCI, a także 14-fazową sekcję zasilania. Wraz z płytą dostarczane będą karty dźwiękowe Sound Blaster X-Fi. 

Z pozostałych cech nowego produktu warto wymienić jeszcze obsługę technologii SLI i CrossFireX, specjalny panel 5,25" ułatwiający podkręcanie oraz kontrolę temperatur, napięć i pracy wentylatorów (wraz z regulacją), obsługę technologii SAS (Serial Attached SCSI) oraz miedziany system chłodzenia mostków chipsetu i sekcji zasilania, który można dostosować do własnych potrzeb (pasywne, aktywne, wodne, ciekły azot, suchy lód).

Cena nie jest jeszcze znana. Można śmiało przyjąć, że może być bliżej kwoty czterocyfrowej niż dalej ;-).

więcej »
Piotr Bulski | 12.01.2008 | 3548 odsłon | 13 komentarzy
Z nową konstrukcją Foxconn "podkręcający" komputery entuzjaści będą mieć mniej kłopotów podczas chłodzenia sprzętu. Najnowsza płyta główna serii Quantum Force, platforma, z jak to wspomina Foxconn, nowym chipsetem dla entuzjastów od Intela, otrzymała od konstruktorów interesujący zestaw chłodzący. Jego uniwersalność polega na możliwości takiego modyfikowania zestawu chłodzącego, że z systemu pasywnego może zmienić się on w model chłodzący aktywnie, za pomocą powietrza, cieczy, a nawet suchego lodu czy płynnego azotu.

Tzw. Quantum Cooler to rozwiązanie typu 4 w 1. Wykonane w całości z miedzi i korzystające technologii rurek przewodzących ciepło, odpowiada za chłodzenie obu mostków płyty głównej oraz układów VRM. Zestaw, dzięki dodawanym akcesoriom, w części nad mostkiem północnym może zmieniać się zależnie od wymaganego poziomu chłodzenia.

Płyta jest także wyposażona w nowy BIOS, Quantum BIOS, bardziej zaawansowaną wersję rozwiązania Gladiator BIOS z płyt głównych MARS, z możliwością modyfikowania szerszej gamy ustawień i nową organizacja interfejsu użytkownika.

Sprzęt pokazano podczas Consumer Electronics Show 2008 w Las Vegas. Poniżej fotografie chłodzenia gotowego do pracy z najmniej i najbardziej podbitymi parametrami działania chipów.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące wprowadzenia płyty głównej na rynek, Jak jednak wspominają cytowani przez serwis CdrInfo przedstawiciele odpowiedzialni za produkty Quantum Force, sprzęt ma być dostępny w tym kwartale. Poniżej fotografie. Stronę poświęconą nowej konstrukcji można znaleźć tutaj.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Facebook
Ostatnio komentowane