Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 04.05.2015 | 15151 odsłon | 18 komentarzy

Windows Media Center w agonii jest już od blisko sześciu lat. Multimedialny kombajn Microsoftu pojawił się w 2002 roku i na wielu użytkownikach od początku robił raczej dobre wrażenie. Obecnie jednak przez brak rozwoju aplikacja stała się elementem rynkowego marginesu, z którego korzystają już tylko nieliczni.

więcej »
Kamil .qam Przybysz | 09.04.2012 | 1511795 odsłon | 78 komentarzy
Nie ulega wątpliwości, że naziemna telewizja cyfrowa (NTC) wprowadza nową jakość do domowych salonów. Szczególnie tych, których mieszkańcy nie skusili się do tej pory na żadną z płatnych platform TV. Co jednak mają zrobić pechowcy nieposiadający nowoczesnego odbiornika z obsługą MPEG-4? Jedną z możliwości jest kupienie małego tunera ze złączem USB. Sprawdziliśmy, co czeka ochotnika, który zdecyduje się na ten ryzykowny krok. więcej »
Piotr Bulski | 13.01.2008 | 1961 odsłon | 4 komentarze
VIEVU proponuje służbom policyjnym, ale i zwykłym konsumentom, systemy osobistych rejestratorów wideo, których nagrania w niektórych wypadkach mogą pomóc w odtworzeniu przebiegu poddawanych w wątpliwość zdarzeń, np. policyjnego patrolu czy ważnego spotkania. Urządzenia, które pokazano podczas CES 2008 w Las Vegas to PVR-PRO oraz PVR-LE, zbudowane w ten sposób, by zapisywać niemal to wszystko co widzi nosząca je osoba.

Dzięki klipsom, kamery mogą być przyczepiane w niemal dowolny sposób do ubrań. Zapisywane przez nie pliki w formacie MPEG4 to filmy w rozdzielczości 640 na 480 punktów (30 klatek na sekundę). Optyka urządzenia pozwala na obserwację pola przed urządzeniem w zakresie 64o i przy oświetleniu 0,5 lux (według strony producenta sprzęt może zapisywać obrazy w podczerwieni). Rejestracja rozpoczyna się automatycznie po odsłonięciu obiektywu.

Wbudowana pamięć pozwala zapisać ponad 4 godzin filmu, podobnie długo może pracować wbudowana bateria. Filmy można przenosić do komputera za pośrednictwem złącza USB. Sprzęt, przeznaczony do pracy na zewnętrz, jest chroniony przez wilgocią.

Model PVR-PRO wyceniono na około 500 dolarów (to model dla konsumentów), a wersję PVR-LE (Law Enforcement), z odpowiednim oprogramowaniem, na około 700 dolarów (to wersja dla służb policyjnych).

więcej »
Tagi: pvr, vievu
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 4
Przenosiny do tańszego regionu. 6
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 10
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Facebook
Ostatnio komentowane