Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 04.05.2015 | 14641 odsłon | 18 komentarzy

Windows Media Center w agonii jest już od blisko sześciu lat. Multimedialny kombajn Microsoftu pojawił się w 2002 roku i na wielu użytkownikach od początku robił raczej dobre wrażenie. Obecnie jednak przez brak rozwoju aplikacja stała się elementem rynkowego marginesu, z którego korzystają już tylko nieliczni.

więcej »
Kamil .qam Przybysz | 09.04.2012 | 1491035 odsłon | 78 komentarzy
Nie ulega wątpliwości, że naziemna telewizja cyfrowa (NTC) wprowadza nową jakość do domowych salonów. Szczególnie tych, których mieszkańcy nie skusili się do tej pory na żadną z płatnych platform TV. Co jednak mają zrobić pechowcy nieposiadający nowoczesnego odbiornika z obsługą MPEG-4? Jedną z możliwości jest kupienie małego tunera ze złączem USB. Sprawdziliśmy, co czeka ochotnika, który zdecyduje się na ten ryzykowny krok. więcej »
Piotr Bulski | 13.01.2008 | 1937 odsłon | 4 komentarze
VIEVU proponuje służbom policyjnym, ale i zwykłym konsumentom, systemy osobistych rejestratorów wideo, których nagrania w niektórych wypadkach mogą pomóc w odtworzeniu przebiegu poddawanych w wątpliwość zdarzeń, np. policyjnego patrolu czy ważnego spotkania. Urządzenia, które pokazano podczas CES 2008 w Las Vegas to PVR-PRO oraz PVR-LE, zbudowane w ten sposób, by zapisywać niemal to wszystko co widzi nosząca je osoba.

Dzięki klipsom, kamery mogą być przyczepiane w niemal dowolny sposób do ubrań. Zapisywane przez nie pliki w formacie MPEG4 to filmy w rozdzielczości 640 na 480 punktów (30 klatek na sekundę). Optyka urządzenia pozwala na obserwację pola przed urządzeniem w zakresie 64o i przy oświetleniu 0,5 lux (według strony producenta sprzęt może zapisywać obrazy w podczerwieni). Rejestracja rozpoczyna się automatycznie po odsłonięciu obiektywu.

Wbudowana pamięć pozwala zapisać ponad 4 godzin filmu, podobnie długo może pracować wbudowana bateria. Filmy można przenosić do komputera za pośrednictwem złącza USB. Sprzęt, przeznaczony do pracy na zewnętrz, jest chroniony przez wilgocią.

Model PVR-PRO wyceniono na około 500 dolarów (to model dla konsumentów), a wersję PVR-LE (Law Enforcement), z odpowiednim oprogramowaniem, na około 700 dolarów (to wersja dla służb policyjnych).

więcej »
Tagi: pvr, vievu
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Są też inne interesujące plotki. 69
Antypiracka danina solidarnościowa. 55
Vega 56 dla profesjonalistów. 16
Core i9-9900K ma osiągać 4,7 GHz na wszystkich rdzeniach.  35
Masa wskazówek na zwiastunie imprezy zielonych. 50
Duża pojemność za małe pieniądze. Intel oficjalnie wprowadził do sprzedaży nośniki z serii 660p. 15
Apple chyba niezbyt przyłożyło się do nowych urządzeń. 15
Facebook
Ostatnio komentowane