Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 30.12.2018 | 11546 odsłon | 45 komentarzy

Czyżby technika miała być dostępna na PlayStation 5? Polyphony Digital przygotowało na SIGGRAPH Asia 2018 całkiem ciekawą prezentację na temat tworzenia powtórek wideo w grze Gran Turismo. Tego typu opcja jest ważna ze względu na transmisje zawodów w ligach esportowych. Nie ten aspekt przyciągnął jednak największą uwagę mediów, a wspomnienie o wykorzystaniu ray tracingu w czasie rzeczywistym.

więcej »
Adrian Kotowski | 25.06.2014 | 5766 odsłon | 12 komentarzy

W świecie gier wideo certyfikaty i różnego rodzaju licencje są na porządku dziennym. Mamy więc licencjonowane gry sportowe, czasem też wyścigowe. Do tej pory jednak żadna nie otrzymała oficjalnej certyfikacji FIA. To zmieniło się za sprawą Gran Turismo 6.

więcej »
Bartosz Woldański | 11.02.2014 | 8225 odsłon | 29 komentarzy

Dlaczego na premierę konsol nowej generacji jest tak mało tytułów? Ubolewamy nad tym, że zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksie One jest na razie stosunkowo niewiele gier. Trudno jednak dziwić się twórcom, że ich docelowymi platformami sprzętowymi są przede wszystkim PlayStation 3 czy Xbox 360, skoro użytkowników tych konsol można liczyć w dziesiątkach milionów, natomiast nowe urządzenia Microsoftu i Sony mają „tylko” po kilka milionów graczy.

więcej »
Bartosz Woldański | 11.12.2013 | 20359 odsłon | 47 komentarzy

Gran Turismo 6 nareszcie nadjechało – po trzech latach od premiery „piątki”. Gra zadebiutowała tylko na PlayStation 3, czyli przedstawiciela starej generacji konsol, i wzbudza dość mieszane odczucia. Ale czy coś lepszego czai się za horyzontem? Między innymi Project CARS, które pierwotnie zostało zapowiedziane na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360, ale plany uległy zmianie. W oczekiwaniu na tę produkcję pokuszono się o małe porównanie graficzne i nie tylko.

więcej »
Piotr Bulski | 11.03.2008 | 6498 odsłon | 13 komentarzy
Nowa wersja gry od Polyphony Digital nadjedzie już niebawem. Wstęp do piątej części gry posadzi graczy za sterami ponad 70 najlepszych aut świata i pozwoli, po raz pierwszy w historii gry, na zabawę z 16 innymi graczami online. Ścigać będzie można się na sześciu torach, Eiger Nordwand, Daytona International Speedway, London City Track , Fuji Speedway, Suzuka oraz High Speed Ring. Gra będzie też wyposażona w specjalne dodatki, szykowane dla wersji wydawanej na Starym Kontynencie.

Europejskie dodatki to tzw. Drift Mode pozwalający "poszaleć" w zakrętach, możliwość przeprowadzania gruntownego tuningu samochodu, podział ekranu pozwalający ścigać się dwóm graczom poza siecią na jednym ekranie czy też nowe tzw. Race Events, czyli zawody odbywające się w sieci.

Gra ma pokazać się w Europie 26 marca w wersji na dysku Blu-ray (za okolo 40 euro) oraz dzień później jako program do pobrania z usługi internetowej PlayStation Network. Przygotowany na tę okazję zestaw składający się z konsoli PlayStation 3 z dyskiem 40 GB i kontrolerem bezprzewodowym Sixaxis oraz grą będzie wyceniony na około 400 euro. Pełna gra "Gran Turismo 5" pojawi się na rynku dopiero w 2009 roku.

więcej »
Piotr Bulski | 30.01.2008 | 2621 odsłon | 24 komentarze
Samochody "Gran Turismo 5 Prologue" będą mogły w końcu oficjalnie opuścić Japonię i trafić na rynki zachodnie. SCEA (Sony Computer Entertainment America) zapowiada, że najnowsza z gier serii "Gran Turismo" pojawi się w Ameryce Północnej 17 kwietnia.

Opracowany przez firmę Polyphony Digital tytuł ma być oferowany za 40 dolarów na dyskach Blu-ray, ale i jako program do pobrania z sieci z serwisu internetowego powiązanego z konsolami PlayStation (w Japonii, gdzie gra jest już dostępna, edycja ściągana z internetu jest nieco tańsza od tej na płytce). W wersji na dysku gracze otrzymają dodatkowe materiały prezentujące zakulisowe nagrania wideo wysokiej rozdzielczości odkrywające tajemnice powstawania programu, film "Beyond the Apex".

"Gran Turismo 5 Prologue" to gra ze świetnie odwzorowanymi ponad 60 modelami aut wielu producentów. Po raz pierwszy w grach serii "Gran Turismo" w nowej grze pojawiła się opcja zabawy online ze ścigającymi się po torach z całego świata nawet 16 pojazdami jednocześnie. Program zapewni grafikę o rozdzielczości do 1080p i szybkości 60 klatek na sekundę. Gra będzie też kompatybilna z wyposażonymi w system drgań nowymi kontrolerami konsol PS3.

Rewelacyjnie odtworzone modele aut dały się już częściowo poznać graczom z konsolami Sony po tym, gdy jeszcze w minionym roku użytkownikom PlayStation 3 udostępniono wersję demonstracyjną programu. O grze można dowiedzieć się więcej zaglądając na poświęconą jej stronę.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Gigant z Cupertino wejdzie na rynek VoD. 18
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 52
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 76
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 52
Będzie też wersja Explore Edition. 11
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 76
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Przewody już są, potrzeba jeszcze sprzętu. 26
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane