tagi

Gry dla PlayStation 4 będą mogły korzystać z Nvidia PhysX i APEX

Piotr Gontarczyk 07.03.2013 58

Nvidia poinformowała dziś o zapewnieniu wsparcia konsoli Sony PlayStation 4, za pośrednictwem popularnych rozwiązań, pakietów programistycznych (SDK), takich jak Nvidia PhysX oraz Nvidia APEX.

NVIDIA PhysX w konsolach Playstation 3

Piotr Gontarczyk 17.03.2009 29
NVIDIA ogłosiła dziś podpisanie umowy licencyjnej z firmą Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) na dostarczanie narzędzi oraz oprogramowania pośredniczącego dla Playstation 3 (PS3). W wyniku tej umowy binarna wersja pakietu NVIDIA PhysX SDK dostępna jest już teraz dla zarejestrowanych deweloperów PS3 do bezpłatnego pobrania i użytku w sieci SCEI Developer Network.

Na pakiet programistyczny NVIDIA PhysX (SDK) składa się w pełni funkcjonalny API i silnik fizyczny, zapewniający twórcom oprogramowania, animatorom, twórcom gier i artystom bezprecedensową kontrolę artystyczną nad interaktywnymi zdarzeniami fizycznymi pomiędzy postaciami a otoczeniem poprzez tworzenie efektów fizyki oraz ich podgląd w czasie rzeczywistym.

Kolejne zastosowania technologii NVIDIA PhysX przez wiodących światowych deweloperów nie tylko pokazują jak ultra-realistycznie mogą wyglądać gry, ale również jak bardzo porywające mogą być ich efekty podczas rozgrywki.

Kod źródłowy PhysX SDK dla PS3 oraz wszystkich innych głównych platform dla gier jest dostępny do pobrania i licencjonowania bezpośrednio ze strony internetowej NVIDIA. Więcej informacji na temat zakupu licencji PhysX SDK lub technologii NVIDIA PhysX można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/physx.