tagi

U-Wars podwodna "strzelanka" z obsługą PhysX

Piotr Gontarczyk 01.04.2009 16
NVIDIA ogłosiła dziś, że firma Biart Studio, producent gier komputerowych z siedzibą w rosyjskiej "Dolinie Krzemowej", zastosowała technologię NVIDIA PhysX w swojej nowej, nadchodzącej produkcji, U-Wars.

U-Wars to utrzymana w klimacie sci-fi taktyczna strzelanina na komputery PC i platformę Xbox360, której akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Lokalne zamieszki urastają do rangi poważnych konfliktów, rozprzestrzeniając zagrożenie terrorystyczne na cały świat.

Kraje NATO łączą wysiłki, aby zniszczyć najbardziej niebezpieczną i silną z organizacji terrorystycznych, znaną jako Golden Hawk. Utworzona pod koniec XX wieku, Golden Hawk posiada ogromne zasoby pochodzące z dystrybucji narkotyków, handlu niewolnikami i przemytu broni.

Gracz obejmuje dowództwo nad elitarną jednostką Navy Seals, realizującą tajne operacje zarówno na lądzie jak i pod wodą. Biart Studio opracowało grę prezentującą środowiska bardziej niż kiedykolwiek podatne na zniszczenia, wciągającą fabułę, pełne ekspresji postacie oraz ogromny wybór taktycznego wyposażenia, w tym różnorodną broń, odrzutowe kombinezony i łodzie podwodne.

W przypadku komputera PC, efekty zjawisk fizycznych mogą być dodatkowo akcelerowane sprzętowo przez dowolną kartę graficzną obsługującą CUDA, np. NVIDIA GeForce 8800 GTX lub wyższy model.

U-Wars pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku.