tagi
19

Nvidia Maxwell w 20 nm jednak ze zunifikowaną pamięcią wirtualną

Adrian Kotowski 25.03.2014

Już za kilka godzin rozpocząć ma się konferencja GTC 2014, na której Nvidia zaprezentuje swoje technologie i produkty. Z informacji, które wypłynęły do sieci wiemy, że firma ujawni nowe karty graficzne Maxwell wykonane w procesie technologicznym 20 nm z obsługą zunifikowanej pamięci wirtualnej.

14

Nvidia pokazała platformę "Kayla". Architektura Kepler w smartfonie i tablecie

Piotr Gontarczyk 27.03.2013

Nvidia ujawniła pewne informacje o tym, jak będzie wyglądać następca procesora Tegra 4. Układ nowej generacji to konstrukcja o nazwie kodowej "Logan", który na rynku najpewniej pojawi się pod nazwą Tegra 5. Oczywiście w pierwszej kolejności należy spodziewać się wzrostu wydajności, w porównaniu do obecnej generacji.

26

NVIDIA PhysX licencjonowany przez 2K Games

Piotr Gontarczyk 09.12.2008

"Wszyscy mają PhysX, mam i ja!". Dopiero co NVIDIA ogłosiła zyskanie bardzo ważnego partnera, z rynku gier, czyli firmy Electronic Arts, a już okazuje się, że kolejny ważny producent i wydawca gier, firma 2K Games też licencjonuje technologię NVIDIA PhysX.

NVIDIA Corporation poinformowała dzisiaj, że 2K Games, firma, pod której nazwą publikuje gry firma Take-Two Interactive Software, Inc., wybrała technologię NVIDIA PhysX dla studiów produkcyjnych 2K Games na świecie. Technologia NVIDIA PhysX to najbardziej rozpowszechniona platforma służąca do opracowywania realizowanych w czasie rzeczywistym efektów fizycznych w różnych formach interaktywnej rozrywki, będąca kolejnym przykładem wykraczania procesorów graficznych NVIDIA poza zadania renderowania grafiki.

Jakość silnika PhysX wywarła na nas duże wrażenie, wykupiliśmy więc odpowiednią licencję, dzięki czemu nasze studia będą mogły używać go na wczesnych etapach produkcji gier", powiedział Jacob Hawley, dyrektor techniczny w firmie 2K Games. „Opracowywanie gier cechujących się interaktywną fabułą i wciągającą rozgrywką jest naszym priorytetem, a współpraca z takimi liderami technologii jak NVIDIA pozwala nam skoncentrować się na tworzeniu świetnych gier".

Technologia NVIDIA PhysX składa się z silnika fizycznego, API oraz pakietu programistycznego (SDK) zaprojektowanych tak, by pozwolić twórcom oprogramowania i animatorom na pełną kontrolę nad działaniem elementów interaktywnych, umożliwiając im podgląd zdarzeń fizycznych w czasie rzeczywistym.

Technologia PhysX działa na wszystkich głównych platformach, w tym Nintendo Wii, Playstation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC i może być akcelerowana zarówno przez CPU, jak i przez dowolny procesor graficzny obsługujący obliczenia równoległe powszechnego zastosowania CUDA, w tym procesory graficzne NVIDIA GeForce.

Masowo równoległa architektura procesorów GeForce pozwala uzyskać 10 do 20 razy większą złożoność grafiki niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnych platform. Co ważniejsze, PhysX skaluje się wraz ze wzrostem wydajności sprzętu, zapewniając wyższą wydajność i bogatsze środowiska na platformach wykorzystujących wiele GPU lub CPU w komputerach PC lub różne możliwości obliczeniowe współczesnych konsol do gier.

26

Electronic Arts licencjonuje PhysX NVIDII

Piotr Gontarczyk 08.12.2008
NVIDIA Corporation poinformowała, że firma Electronic Arts licencjonowała technologię NVIDIA PhysX jako platformę do tworzenia gier, która dostępna będzie w studiach produkcyjnych EA na całym świecie. Technologia NVIDIA PhysX to najbardziej rozpowszechniona platforma służąca do opracowywania akceleracji fizyki w różnych formach interaktywnej rozrywki.

PhysX to doskonałe rozwiązanie do opracowywania fizyki dla najpopularniejszych platform i jesteśmy bardzo zadowoleni implementując je w studiach produkcyjnych EA na całym świecie", powiedział Tim Wilson, główny technolog w należącym do EA Redwood Shores Studio. „Naszym podstawowym celem pozostaje oferowanie doskonałej rozgrywki. Jednym z jej najważniejszych elementów jest interakcja z postaciami, pojazdami i środowiskiem, zaś cel ten mamy nadzieję osiągnąć we współpracy z firmą NVIDIA".

Masowo równoległa architektura procesorów GeForce pozwala uzyskać 10 do 20 razy większą złożoność grafiki niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnych platform. Co ważniejsze, PhysX skaluje się wraz ze wzrostem wydajności sprzętu, zapewniając wyższą wydajność i bogatsze środowiska na platformach wykorzystujących wiele procesorów graficznych.

Technologia NVIDIA PhysX składa się z silnika fizycznego, API oraz oprogramowania pośredniego zaprojektowanych tak, by pozwolić twórcom oprogramowania i animatorom na pełną kontrolę nad działaniem elementów interaktywnych, umożliwiając im podgląd zdarzeń fizycznych w czasie rzeczywistym. Technologia PhysX działa na wszystkich głównych platformach, w tym Nintendo Wii, Playstation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC, i może być akcelerowana zarówno przez CPU jak i na dowolnym procesorze graficznym obsługującym obliczenia równoległe powszechnego zastosowania CUDA, w tym procesory graficzne NVIDIA GeForce.

PhysX oferuje twórcom oprogramowania ogromne korzyści. Zarówno gracze, jak i nasza firma jesteśmy zachwyceni, że Electronic Arts wybrała platformę PhysX, aby zapewnić nowe poziomy realizmu w swoich grach", powiedział Ujesh Desai, wiceprezes działu procesorów graficznych GeForce w firmie NVIDIA.