tagi
21

Intel licencjonował technologię NVIDIA SLI

Piotr Gontarczyk 13.02.2009
NVIDIA ogłosiła, że firma Intel licencjonowała technologię NVIDIA SLI dla płyty głównej Intel DX58SO przeznaczonej dla procesorów Intel Core i7. W rezultacie klienci z płytami głównymi opartymi na układzie logiki Intel X58 i procesorach Core i7, mogą wyposażyć swoje komputery w dowolną kombinację GPU GeForce od NVIDIA, w tym w Quad SLI w celu uzyskania wyższej wydajności.

Wzbogacenie płyty głównej Intel DX58SO o technologię NVIDIA SLI było doskonałym ruchem,” powiedział Clem Russo, wiceprezes i menadżer grupy ds. platform desktopowych w firmie Intel. „Połączenie naszych nowych procesorów Core i7 na płycie głównej z serii Extreme z kartami graficznymi NVIDIA GeForce dało możliwość stworzenia najszybszych na świecie konsumenckich platform komputerowych do gier. Takie połączenie daje doskonałe rozwiązania dla rozgrywki w najgorętsze tytuły przeznaczone na PC, oczekiwane przez naszych klientów.

Wynikiem dzisiejszego oświadczenia jest dostępność technologii NVIDIA SLI na wszystkich konsumenckich platformach PC opartych na procesorach Intel Core i7, Core 2 Quad i Core 2 Duo, oraz na procesorach AMD Phenom II.

Oprócz niezrównanej wydajności graficznej, GPU GeForce oferują graczom dodatkowe funkcje, których nie znajdziemy w innych rozwiązaniach graficznych, w tym technologię NVIDIA PhysX oraz rozrywkę w stereo 3D z technologią NVIDIA 3D Vision. Procesory oferują też obsługę architektury obliczeniowej CUDA, która ujarzmia moc GPU NVIDII w celu przyspieszenia popularnych aplikacji użytkowych, takich jak transkodowanie wideo, obliczenia fizyczne i odtwarzanie wideo wysokiej jakości.