tagi

Google pracuje nad własnym SoC

Bartosz Czechowicz 07.11.2015 10

Google, amerykańska firma znana z m.in szeregu usług sieciowych, urządzeń Nexus i systemu operacyjnego Android, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek własnego... SoC - donosi serwis The Information. Według redakcji portalu gigant z Mountain View chce zaprojektować swój układ dla sprzętu przenośnego, a następnie zlecić jego wykonanie któremuś z producentów chipów. Firma podobno prowadzi już nawet rozmowy z niektórymi markami zajmującymi się wytwarzaniem tego typu jednostek.

Android 6.0 Marshmallow - aktualizacja ruszy 5 października

Bartosz Czechowicz 25.09.2015 35

Android 6.0 Marshmallow został oficjalnie zapowiedziany w maju bieżącego roku, podczas przygotowanej przez Google specjalnej konferencji prasowej. Firma omówiła szereg zmian i usprawnień, które ma wprowadzić kolejna wersja promowanego przez nią OS (m.in poprawione ustawienia uprawnień, dłuższy czas pracy baterii, obsługi czytników linii papilarnych), jednak jej przedstawiciele nie poinformowali kiedy dokładnie oprogramowanie zostanie wprowadzone na rynek. Informacja ta pozostawała tajemnicą aż do tej pory, ponieważ danymi na temat dostępności nowego systemu operacyjnego producenta z Mountain View postanowił podzielić się właśnie kanadyjski operator Telus.

LG Nexus i Huawei Nexus zadebiutują 29 września

Bartosz Czechowicz 03.09.2015 6

LG Nexus i Huawei Nexus to nowe smartfony, które już niedługo powinny rozszerzyć wspieraną przez Google linię urządzeń przenośnych. Nadchodzące modele były już kilkakrotnie omawiane na naszych łamach, jednak wszystko wskazuje na to że właśnie udało się nam poznać ich oficjalną datę premiery. Z opublikowanych przez redakcję serwisu CNet informacji wynika bowiem że producent z Mountain View zaplanował na 29 września konferencję prasową, podczas które powinien zapowiedzieć wspomniane wcześniej Nexusy.

Google pokaże w tym roku dwa Nexusy - LG Angler i Huawei Bullhead

Bartosz Czechowicz 26.05.2015 10

LG Angler i Huawei Bullhead to nowe urządzenia z serii Nexus, które według plotek w tym roku do sprzedaży wprowadzi Google. Informacje na ten temat nie zostały oficjalnie potwierdzone przez firmę, jednak całość budzi sporo emocji wśród branżowej prasy. Byłby to bowiem pierwszy taki przypadek w historii Mountain View, kiedy w ciągu jednego roku producent rozszerzyłby swoją ofertę aż o dwa modele nowoczesnych telefonów z systemem Android.