Tagi
personalizacja
3.0 (1)   7 (1)   action center (1)   aero peek (1)   aero shake (1)   aktualizacja (2)   amd (1)   android (1)   biblioteki (1)   bing (1)   blue (1)   cena (2)   colour concept (1)   customer match (1)   device stage (1)   discovery update 2.0 (1)   dlna (1)   dostępna (1)   druk 3d (1)   dual sim (1)   edycje (1)   ekran start (1)   funkcjonalność (2)   gadżety (1)   goclever (1)   goclever quantum 350 (1)   goclever quantum 400 (1)   google (1)   grupa domowa (1)   gry (1)   interfejs (1)   interfejs użytkownika (1)   internet explorer 11 (1)   jump list (1)   karta graficzna (1)   komentarze (1)   kontrola kont użytkownika (1)   kontroler (1)   layout (3)   mechanizm (1)   metro (1)   Microsoft (1)   modern ui (1)   obszar powiadomień (1)   obudowa (1)   oprogramowanie (1)   pad (1)   pasek zadań (1)   pclab.pl (3)   platforma (1)   polska (1)   premiera (2)   przycisk start (1)   pulpit (1)   quantum 350 (1)   quantum 400 (1)   quantum colour concept (1)   radeon r9 fury x (1)   reklama (1)   sklep (1)   skydrive (1)   smartfon (1)   smartfony (1)   snap (1)   specyfikacja (1)   sprzedaż (2)   start (1)   steam (1)   szata graficzna (1)   tryb xp (1)   uac (1)   urządzenia i drukarki (1)   usługa (1)   windows (1)   windows 7 (1)   windows 8 (1)   windows 8.1 (1)   windows blue (1)   windows search (1)   windows update (1)   własny (1)   wyjątkowy (1)   wymagania (1)   wyszukiwanie (1)   wyszukiwarka (1)   xbox design lab (1)   xp mode (1)  
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 22.08.2017 | 7208 odsłon | 63 komentarze

Stwórz własny kontroler XONE. Podczas swojej konferencji na targach gamescom Microsoft ogłosił rozszerzenie dostępności usługi Xbox Design Lab na kilka kolejnych krajów, w tym Polskę. Dzięki niej każdy użytkownik może przygotować swojego wyjątkowego pada do gier, o ile oczywiście nie przerazi się ceną jego przygotowania. Usługa do tanich nie należy, bo za wersję ze wszystkimi dodatkami trzeba zapłacić aż 400 zł.

więcej »
Adrian Kotowski | 08.11.2016 | 11403 odsłony | 20 komentarzy

Kolejne zmiany w sklepie największej pecetowej platformy gier. Wczoraj udostępniona została zapowiadana już dość dawno aktualizacja Discovery Update 2.0, która wprowadza kilka ciekawych nowości na Steam. Wyszukiwanie interesujących nas tytułów ma być jeszcze prostsze, otrzymujemy większe możliwości personalizacji, a strona graficzna jest bardziej przejrzysta.

więcej »
Adrian Kotowski | 01.10.2015 | 3968 odsłon | 11 komentarzy

Google zamierza wprowadzić ulepszony system reklamowy Customer Match. Firma będzie tworzyła specjalną bazę we współpracy z firmami, z których usług korzysta dana osoba. Ma przekładać się to na to, że użytkownik częściej będzie widział materiały reklamujące produkty i usługi lepiej pasujące do jego wcześniejszych wyborów.

więcej »
Adam Szymański | 02.07.2015 | 7914 odsłon | 28 komentarzy

Premiera karty Radeon R9 Fury X odbyła się nieco ponad tydzień temu, ale w mediach wciąż pojawiają się kolejne doniesienia na temat tego układu. Dopiero co przez portale branżowe przetoczyła się informacja o piszczących dławikach i głośnej pompie chłodzenia cieczą, a teraz zainteresowanie najnowszym modelem postanowiło podsycić samo AMD poprzez zachęcanie użytkowników do indywidualnego modyfikowaniu wyglądu karty.

więcej »
Bartosz Woldański | 12.04.2014 | 63766 odsłon | 30 komentarzy

Do polskich sklepów zmierzają kolejne modele smartfonów marki Goclever – Quantum 350 i Quantum 400. Firma stawia, podobnie jak w przypadku Goclever Quantum 4, na kolorową obudowę, którą będzie można dodatkowo spersonalizować, oraz kusi niską ceną. Odbiorcami tych urządzeń mobilnych są zatem (naj)mniej wymagający użytkownicy. Sprawdźmy, jak smartfony prezentują się „na papierze”.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 01.06.2013 | 278205 odsłon | 178 komentarzy

Od końca ubiegłego roku do produktów, o których dużo się dyskutuje, należy Windows 8 firmy Microsoft. To wydanie nie zdobyło powszechnego uznania, co przekłada się na nie najlepsze wyniki w zdobywaniu udziału w rynku systemów operacyjnych. Od paru miesięcy coraz częściej mówi się o pierwszej dużej aktualizacji Ósemki, która początkowo znana była pod nazwą Windows Blue, a ostatecznie będzie się nazywać Windows 8.1. Co się w niej pojawi? Microsoft najwyraźniej wie, że Windows 8 wymaga zmian. Przedstawimy najważniejsze z nich.

więcej »
Daniel Kukieła | 22.10.2009 | 315607 odsłon | 192 komentarze
Windows 7, który dziś oficjalnie został udostępniony wszystkim użytkownikom, jest kontynuacją zmian zapoczątkowanych w systemie Windows Vista, wręcz jest zbudowany na podstawach swojego poprzednika. Nie sposób nie zauważyć podobieństw pomiędzy obydwoma systemami. Windows 7 przynosi kolejne usprawnienia (mające wpływ na bezpieczeństwo, wydajność, zgodność, niezawodność i kompatybilność z nowymi urządzeniami, a także oprogramowaniem). Dla wielu użytkowników, którym nie spodobał się Windows Vista, jest następcą systemu Windows XP, stąd tytuł artykułu (napisany z przymrużeniem oka ;)). więcej »
Paweł Pilarczyk | 12.11.2008 | 5777 odsłon | 37 komentarzy
Wprowadziliśmy dziś kilka istotnych modyfikacji, które ułatwią Wam personalizację naszego portalu. Jak wiecie (może ktoś jeszcze nie wie?), prawie wszystkie bloczki z treścią (Aktualności, Pliki, Forum, Tagi, ITbiznes.pl i tak dalej) można przenosić w obrębie strony i umieszczać tam, gdzie będą Wam najbardziej potrzebne. Zbędne bloczki można zamknąć.

Dotychczas konfigurację bloczków zapamiętywaliśmy w ciasteczkach przeglądarki (cookie). Oznaczało to, że jeśli pracujecie przy różnych komputerach, musieliście na każdej maszynie od nowa personalizować wygląd strony PCLab.pl.

Wprowadziliśmy modyfikację, która polega na zapamiętywaniu ustawienia bloczków po naszej stronie - w bazie danych na naszych serwerach. W efekcie wszystkie zmiany, które poczynicie na stronie, zostaną zapamiętane i przypisane do Waszego konta. Jeśli usiądziecie do innego komputera, wystarczy zalogować się na swoje konto na PCLab.pl, a ustawiona przez Was konfiguracja bloczków na stronie zostanie automatycznie przywrócona.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 21.07.2008 | 3975 odsłon | 43 komentarze
Dodaliśmy dziś nowe, bardzo użyteczne funkcje w komentarzach. Pierwsza to automatyczne przeskakiwanie do pierwszego nieprzeczytanego komentarza. System jest jednak bardziej zaawansowany niż ten na naszym forum, gdzie wejście do każdego wątku powoduje zaznaczenie wszystkich jego stron jako przeczytanych (nawet jeśli przeczytaliśmy tylko dwie pierwsze strony w wątku liczącym 30 stron). W komentarzach jako przeczytane zaznaczamy jedynie stronę aktualną i strony wcześniejsze. Jeśli komentarzy do artykułu jest bardzo dużo, można sobie ich lekturę rozłożyć na raty. Nasz system zapamięta, na której stronie zakończyło się ich lekturę.

Druga funkcjonalność to zaznaczanie szarym kolorem przeczytanych komentarzy. Przypomnijmy, że taka funkcjonalność była już dostępna na PCLab.pl w pierwszej wersji layoutu (a więc już w roku 2002), jednak po przełączeniu komentarzy na forum w 2004 r. – z powodu ograniczeń kodu forum – została usunięta. Teraz znów powraca.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 19.06.2008 | 4818 odsłon | 43 komentarze
Prace nad nowym layoutem naszego portalu wciąż trwają. Dziś w Wasze ręce oddajemy nową wersję serwisu, w której pojawiła się brakująca funkcjonalność. Od teraz działa już przycisk "Personalizuj" w menu. Umożliwia on konfigurowanie wyglądu bieżącej strony, ale także dokonywanie zmian mających globalny wpływ na serwis. Można zmienić tło portalu czy wyłączyć efekty specjalne, jak animację wysuwającej się Zakładki czy Szufladki.

Działa wreszcie zamykanie bloczków. Bloczki, które uważacie za zbędne, możecie zamknąć klikając na pomarańczowym przycisku "X". Nie musicie tych bloczków teraz chować w Zakładce ;-) Zamknięte elementy można w każdej chwili przywrócić poprzez menu Personalizuj.

Dodaliśmy kilka nowych bloczków, m.in. "Wiadomości ze świata", w którym pojawiać się będą linki do aktualności z portalu Onet.pl.

W bloczkach "Artykuły spokrewnione" czy "Aktualności spokrewnione" przeczytane publikacje zaznaczane są szarym kolorem.

W bloczku "Aktualności" zwiększyliśmy liczbę pozycji, a także umieszczamy w nim – jak to było w poprzedniej wersji layoutu PCLab.pl – newsy z portalu ITbiznes.pl (oznaczone są skrótem "ITb").

Zapraszamy do wypróbowania nowej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 23
Firma kazała nam naprawdę długo czekać. 10
Facebook
Ostatnio komentowane