Tagi
Publikacji na stronę
1
Marcin Karbowniczek | 14.05.2009 | 34528 odsłon | 8 komentarzy

Urządzenia typu NAS (ang. Network Attached Storage) zadomowiły się na polskim rynku na dobre. Wśród nich znajdują się zarówno proste obudowy na dysk twardy, zaopatrzone w dodatkowy interfejs sieciowy, jak i całkiem poważne serwery, które pod względem liczby funkcji i poziomu bezpieczeństwa danych nierzadko dorównują serwerom w obudowach 19-calowych.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 24.04.2009 | 776 odsłon | Brak komentarzy
AirLive, jeden spośród najbardziej zaawansowanych międzynarodowych producentów sieciowych i komunikacyjnych, prezentuje AirLive WN-300R. Router zgodny jest ze standardem 802.11n - moduł radiowy umożliwia przesyłanie danych z prędkością 300 Mb/s. Dodatkowo urządzenie posiada czteroportowy switch dla połączeń kablowych. Rodzina produktów AirLive WN-300 oferuje szybsze przesyłanie danych oraz większy zasięg niż urządzenia standardowe technologii 802.11 MiMo, Turbo-G czy XR. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 17.03.2009 | 1580 odsłon | Brak komentarzy
AirLive prezentuje najnowszy sieciowy punkt dostępu z otwartym kodem źródłowym. Model WL-1600GL to zgodny ze standardem G Plus bezprzewodowy router z oprogramowaniem „Open Source”. Niezależnie od istniejących na rynku modeli routerów, zarządzalny AirLive WL-1600GL przewyższa inne urządzenia większą prędkością przesyłania danych i ilością pamięci operacyjnej. W wydajnym trybie Hi-Speed wydajność AirLive WL-1600GL to 125 Mb/s przy zachowaniu pełnej kompatybilności ze starszymi urządzeniami standardu 802.11 b/g. Do wydajnej pracy w ciężkich warunkach urządzenie oferuje 4 MB pamięci Flash i 16 MB pamięci DRAM. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 26.02.2009 | 1258 odsłon | Brak komentarzy
AirLive, jeden z największych na świecie producentów urządzeń do komunikacji sieciowej, zaprezentował AirLive WL-1600GL - pierwszy bezprzewodowy router firmy, działający pod kontrolą oprogramowania o otwartych źródłach (open source). W gąszczu innych dostępnych na rynku urządzeń tego typu, WL-1600GL ma wyróżniać się prędkością działania i większą ilością pamięci pamięci na działające procesy. więcej »
Marcin Karbowniczek | 12.02.2009 | 4740 odsłon | Brak komentarzy

Prezentacje i konferencje to w wielu firmach codzienność. Na takich spotkaniach często korzysta się z multimedialnych materiałów wyświetlanych na dużym ekranie przy użyciu projektora. Nierzadko rozpoczęcie prezentacji opóźnia się z powodu problemów z podłączeniem komputera do rzutnika. Dużo czasu zajmuje też przełączanie źródła obrazu pomiędzy poszczególnymi uczestnikami konferencji, na przykład gdy każda z obecnych osób ma kilka słów do powiedzenia i chciałaby je poprzeć odpowiednim materiałem graficznym. Dla takich klientów firma OvisLink, właściciel marki AirLive, wprowadziła urządzenie AirVideo-2000.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 05.12.2008 | 1130 odsłon | Brak komentarzy
Firma AirLive prezentuje dwa najnowsze rozwiązania: WL-5470POE i WH-5420CPE. Urządzenia obsługują nową technologię AirLive Clear Signal oraz posiadają filtr anty interferencyjny. Dzięki temu urządzenia zapewniają większe pokrycie zasięgu. AirLive WL-5470POE i WH-5420CPE zostały opracowane na wzór modelu WL-5470 wyróżnianego wieloma nagrodami. Oba modele tak samo posiadają 8 bezprzewodowych trybów pracy, najmocniejszy obecnie na rynku moduł radiowy 26 dBm, menadżer pasma, SSH, awaryjne odzyskiwanie i wiele więcej. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 30.10.2008 | 2376 odsłon | Brak komentarzy
AirLive, jeden z najbardziej zaawansowanych producentów urządzeń sieciowych i komunikacyjnych, zaprezentował nowy produkt - WL-1600USB - super wydajny adapter USB 802.11g , który swymi możliwościami przekraczać ma granice zwykłych domowych sieci bezprzewodowych. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane do połączeń na dużych odległościach. Wraz z minimalną transmisją mocy 20dB, WL-1600USB umożliwiać ma bezprzewodowy transfer danych na większe odległości, w przeciwieństwie do standardowych bezprzewodowych adapterów USB. więcej »
Marcin Karbowniczek | 07.06.2008 | 10134 odsłony | Brak komentarzy

Popularność sieci Wi-Fi stale rośnie, a ciągły postęp technologiczny umożliwia przekraczanie kolejnych granic wydajności komunikacji bezprzewodowej. Powstają coraz to nowe wersje standardu 802.11, którego najnowszym rozszerzeniem jest 802.11n.

więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 08.05.2008 | 1199 odsłon | Brak komentarzy
Ovislink wprowadza do sprzedaży nowy serwer VPN przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

AirLive IP-2000VPN obsługuje do 10 jednoczesnych połączeń. Urządzenie pozwala na stworzenie bezpiecznego połączenia między dwoma sieciami korporacyjnymi lub włączenie się do sieci przedsiębiorstwa poprzez Internet.

 


Serwer oferuje obsługę IPSec oraz PPTP, umożliwiając tworzenie połączeń typu Site-to-Site oraz Client-to-Server. Urządzenie IP-2000VPN może zostać skonfigurowane do działania z różnego typu połączeniami internetowymi.

Ovislink przekonuje, że dzięki niewielkim rozmiarom IP-2000VPN może służyć podczas podróży do bezpiecznego włączania się do sieci korporacyjnej. więcej »
Tagi: ovislink
Piotr Bulski | 25.02.2008 | 5569 odsłon | 2 komentarze
Firma OvisLink przedstawia AirLive WHA-5500CPE. To wielofunkcyjny punkt dostępu PTP (Point To Point) i PTM (Point To Multipoint), dedykowany dla usługodawców WISP (Wireless Intrnet Service Provider). Tajwański produkt pracujący w paśmie 5 GHz pozwala przy korzystnych warunkach zewnętrznych zestawiać połączenia na dystansie ponad 5 km. Sprzęt może działać w kilku różnych trybach, m.in. jako klient, punkt dostępu i most.

AirLive WHA-5500CPE zbudowano do pracy w warunkach zewnętrznych. Sprzęt korzystający z rozwiązań firmy Atheros (108 Mb/s, 802.11a) jest zapakowany w obudowę odporną na czynniki atmosferyczne. Urządzenie otrzymało wbudowaną antenę kierunkową 18 dBi 5 GHz i system zasilania zgodny ze standardem IEEE 802.3af.

Dzięki rozwiązaniom Tag VLAN oraz  Multi-SSID,  WHA-5500CPE umożliwia utworzenie kilku odseparowanych sieci. Z kolei opcje QoS pozwalają stosować priorytety dla ruchu sieciowego. Więcej o specyfikacji sprzętu można dowiedzieć się na jego stronie.

więcej »
Piotr Bulski | 27.11.2007 | 11762 odsłony | 6 komentarzy
Nowy multimedialna obudowa dysku AirLive od firmy OvisLink to sprzęt współpracujący z napędami IDE i Serial ATA. Model MU-7000AVs pozwala odtwarzać zgromadzone w nim multimedia na ekranie telewizora (PAL, NTSC), a w razie konieczności korzystać z dysku niczym z przenośnego napędu HDD.

Odtwarzacz wspiera formaty AVI, MPEG, DivX, Xvid, DAT, VOB. Urządzenie może być też wykorzystywane jako odtwarzacz plików MP3 lub przeglądarka cyfrowych fotografii JPEG. Dysk wspiera odczytywanie plików tekstowych z napisami (m.in. ass, srt, smi, psb, ssa) z obsługuje polskie znaki. Prócz tych funkcji AirLive MU-7000AVs może pracować w funkcji serwera plików wyposażonego w miejsce dla 3,5-calowego dysku twardego i port USB 2.0. Za komunikację z siecią odpowiada interfejs 10/100 Mb/s. Ostatnią z ważnych funkcji napędu jest opcja prostego wykonywania kopii danych z komputera po naciśnięciu jednego przycisku.

Odtwarzacz wyposażono w zabezpieczenia rodzicielskie. Uzupełnieniem zestawu z fotografii poniżej jest pilot zdalnego sterowania. Firma ma w swojej ofercie identyczny niemal sprzęt pracujący tylko z dyskami IDE - to MU-7000AVi. Nowość waży 500 gramów i mierzy 210 mm na 125 mm na 38 mm.

więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 23.11.2007 | 1285 odsłon | Brak komentarzy
Nową propozycją OvisLink przeznaczoną dla administratorów sieci korporacyjnych jest IAR-5000, urządzenie pozwalające na monitorowanie i archiwizację internetowej aktywności pracowników.

AirLive IAR-5000 działa jako sniffer – potrafi przechwycić i zapisać wszystkie pakiety rozsyłane przez sieć poprzez protokoły SMTP, POP3, HTTP, IM (GG, MSN, MSN, We b Messenger, Yahoo Messenger, ICQ, QQ), Web SMTP, Web POP3, FTP czy Telnet. W zależności od podłączenia urządzenia do sieci – jako sniffer lub jako bridge – IAR-5000 może oferować także możliwość blokowania usług na poziomie poszczególnych użytkownik lub ich grup.

Urządzenie potrafi także wykryć, zablokować i poinformować o tym fakcie administratora sieci ruch generowany przez zainfekowane złośliwym oprogramowaniem stacje robocze.

Archiwizacja treści rozmów, poczty elektronicznej i przeglądanych stron www możliwa jest dzięki wbudowanemu dyskowi twardemu o pojemności 160 GB, urządzenie pozwala też na składowanie danych na dysku sieciowym.

Urządzenie jest przystosowane do pracy w szafie serwerowej 19’’. Więcej informacji o AirLive IAR-5000, włącznie z przykładowymi zrzutami ekranu z panelu kontrolnego, można znaleźć tutaj. więcej »
Ryszard Sobkowski | 01.08.2007 | 329925 odsłon | 692 komentarze
Oczywiście ciągnie pliki - filmy i inne torrentowe atrakcje. W bardzo szerokiej ofercie najrozmaitszych urządzeń WiFi, niemal bliźniaczo podobnych do siebie, od czasu do czasu pojawiają się prawdziwe perełki. Wyobraźcie sobie router – punkt dostępowy, wyposażony w dowolnej wielkości dysk twardy, który nie tylko pełni funkcje dysku sieciowego, ale także, a może przede wszystkim – potrafi samodzielnie, bez wsparcia komputera, pracowicie ściągać pliki przez HTTP, FTP a także (raczej przede wszystkim) z sieci BitTorrent. Robi to po cichutku, uwalniając nas od szumiącego po nocach komputera! więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 9
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 16
AIO w cenie taniego laptopa. 4
Nowa wersja z mocniejszą sekcją zasilania. 14
Chip znajdziemy w przyszłorocznych smartfonach z segmentu high-end. 12
Szykuje się zauważalny wzrost wydajności. 29
Producent foteli gamingowych Quersus, wprowadził do sprzedaży linię modeli Vaos. 32
Firma kazała nam naprawdę długo czekać. 10
Tytuł z czasów gdy EA jeszcze stawiało przede wszystkim na grywalność. 15
System chłodzenia w nowej wersji. 15
Gra naszych południowych sąsiadów. 33
Fałszywka na Facebooku. 16
Wzrosty wydajności, ale tylko w niektórych przypadkach. 20
Firma Dell EMC rozpoczęła sprzedaż serwerów PowerEdge z procesorami AMD Epyc. 11
Jedno okno duże, a drugie małe. 8
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Facebook
Ostatnio komentowane