Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 25.09.2018 | 5814 odsłon | 5 komentarzy

Do konsumpcji multimediów też się nadaje. BenQ zapowiedział wprowadzenie na polski rynek monitora PD2700U, przygotowanego z myślą o użytkownikach pracujących z aplikacjami CAD/CAM, programami do obróbki materiałów graficznych i wideo. Kupując sprzęt otrzymujemy całkiem dużą przestrzeń roboczą, wysoką jakość obrazu i przyzwoite odwzorowanie barw, potwierdzone certyfikatem Technicolor Color.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 06.09.2010 | 6108 odsłon | 27 komentarzy
Firma Leadtek zapowiedziala wprowadzenie na rynek kolejnego modelu karty zapewniającej sprzętową akcelerację przetwarzania wideo, opartej na czterech procesorach Toshiba SpursEngine. Każdy z tych układów wykorzystuje architekturę procesorową Cell. więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.09.2008 | 7980 odsłon | 16 komentarzy

Firma Leadtek zaprezentowała nową kartę przetwarzania obrazu i materiałów filmowych, WinFast PxVC1100. Nowa konstrukcja oparta jest na procesorze Toshiba SpursEngine SE1000. Jej głównym zadaniem jest znaczne przyśpieszenie procesów przetwarzania obrazu oraz poprawa jakości materiałów filmowych.

PxVC1100 to niskoprofilowa karta PCI Express x1, zgodna z wersją 1.1 tego interfejsu i mogąca pracować także w slotach PCI Express x4. Na karcie umieszczono 128 MB pamięci XDR taktowanej zegarem 1,6 GHz. Zegar taktujący procesora SpursEngine jest nieznany.

Wiadomo że SpursEngine SE1000 Toshiby to jednostka, w której zintegrowano cztery rdzenie oparte na architekturze Cell, a ich głównym zadaniem jest sprzętowe kodowanie i dekodowanie strumieni MPEG-2 i H.264.

Obecnie trudno o oprogramowanie korzystające z nowego procesora, ale firma Toshiba parę miesięcy temu ogłosiła, że współpracuje między innymi z firmami Corel Corporation i CyberLink Corporation. Efektem współpracy mają być nowe wersje oprogramowania do edycji i odtwarzania multimediów, które mają czerpać korzyści ze sprzętowych możliwości procesorów SpursEngine.

Taka wersja programu DVD MovieFactory firmy Corel ma pojawić się pod koniec bieżącego roku. PowerDVD firmy CuberLink także ma zostać uaktualniony. Zapowiedziano wykorzystanie oferowanej przez procesory Toshiby funkcji XDE (eXtended Detail Enhancement), która ma zapewniać skalowanie i przetwarzanie materiałów o jakości DVD-Video (lub podobnych) tak, aby możliwie jak najbardziej zbliżyć je jakościowo do materiałów HD.

Nowa karta Leadteka może bez najmniejszych problemów dekodować jednocześnie aż cztery strumienie filmowe, w standardzie Full HD (1080p), w ogóle nie obciążając CPU tymi procesami. Może ona nawet służyć jako karta do obliczeń związanych z przetwarzaniem fizyki.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Leadtek wprowadzi karty WinFast PxVC1100 na rynek.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 5
Niezła promocja dla kinomaniaków. 3
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Facebook
Ostatnio komentowane