Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Bulski | 28.11.2007 | 3210 odsłon | 12 komentarzy
Szef Activision, jednego z największych wydawców gier na świecie ma pomysł jak sprawić, by konsole w nadchodzących latach stały się popularniejsze. Bobby Kotick, CEO Activision uważa, że kluczem do popularności konsol są agresywne obniżki cen sprzętu. Wspomniany przez niego pułap cenowy to 199 dolarów.

Microsoft i Sony zainwestowały wiele w swoje zaawansowane zabawki, Xbox 360 i PlayStation 3, co zapewne ma swoje odbicie w aktualnych cenach sprzętu. Jednak skomplikowanie technologiczne i najnowsze rozwiązania nie muszą być kluczem do rynku, co pokazuje przykład trzeciego z konkurentów w tym biznesie, Nintendo, i konsoli Wii.

Kotick wspomniał, że za dwa lata konsole powinny kosztować około 200 dolarów. Można nawet sobie wyobrazić, dodał, że za kilka lat Nintendo Wii, obecnie i tak już najtańsza konsola tzw. nowej generacji, będzie wyceniania na poziomie 130 dolarów.

Cena konsoli Xbox 360 w Stanach Zjednoczonych to obecnie co najmniej 280 dolarów, ale w najlepiej wyposażonej wersji może to być nawet 450 dolarów. Sony oferuje swoje urządzenia za 400-500 dolarów, a Nintendo sprzedaje Wii za 250 dolarów.

Wydawcom gier może zależeć na niskiej cenie konsol, gdyż to pozwala łatwiej zbudować większą bazę użytkowników sprzętu i jednocześnie potencjalnych klientów na wydawane przez nich programy.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 25
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Facebook
Ostatnio komentowane