tagi

Google chce wykupić część HTC

Bartosz Czechowicz 07.09.2017 9

Jak można się było domyślić, chodzi o segment smartfonów. Według redakcji chińskiego portalu Commercial Times Google chce wykupić część HTC. Przejęcie ma pomóc zarówno zmagającym się z problemami finansowymi Tajwańczykom, jak i promującemu własny sprzęt przenośny gigantowi z Mountain View.

Google Assistant pojawi się na smartfonach Nexus

Bartosz Czechowicz 03.02.2017 7

Google przygotowuje niespodziankę dla użytkowników smartfonów z serii Nexus. Według redakcji serwisu GSMArena wybrane urządzenia tej linii w przyszłości otrzymają nowego asystenta firmy z Mountain View. Konkretnie rzecz biorąc, będzie on dostępny dla posiadaczy modeli LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P.

Nexus 6P ma problemy po aktualizacji do Androida Nougat

Bartosz Czechowicz 21.12.2016 17

Android Nougat przynosi nowe rozwiązania i nowe... kłopoty. Przynajmniej w przypadku smartfonów Nexus 6P. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika bowiem, że po zainstalowaniu aktualizacji urządzenia mają problem z poprawnym działaniem. Konkretnie rzecz biorąc, dochodzi do ich samoczynnego wyłączania się.

Google oficjalnie potwierdza koniec serii Nexus

Bartosz Czechowicz 05.10.2016 9

To już pewne - Google nie wprowadzi na rynek żadnych nowych urządzeń z serii Nexus. Przedsiębiorstwo potwierdziło właśnie krążące po sieci plotki, zgodnie z którymi miałaby ona zostać całkowicie zastąpiona przez rodzinę Pixel. Wszystko wskazuje także na to, że firma już niedługo zaprezentuje kolejne produkty z promowanej przez siebie obecnie linii sprzętu przenośnego.

Google Launcher to teraz... Pixel Launcher

Bartosz Czechowicz 13.09.2016 8

Coraz więcej wskazuje na to, że Google faktycznie zamierza uśmiercić linię urządzeń Nexus. Branżowa prasa już wielokrotnie informowała o tym, że seria w tym roku zostanie zastąpiona przez rodzinę Pixel, a teraz praktycznie potwierdziło to samo Mountain View, zmieniając nazwę swojego nowego launchera. Oprogramowanie znane wcześniej jako Google Launcher jest od teraz... Pixel Launcherem.

Google może uśmiercić serię Nexus

Bartosz Czechowicz 17.08.2016 14

Google już niedługo wprowadzi do swojej oferty dwa nowe smartfony z segmentu high-end. Urządzenia na zlecenie firmy przygotowuje HTC, ale z najnowszych doniesień wynika, że nie wejdą one w skład promowanej przez Mountain View serii Nexus. Redakcja portalu Gadgets 360 twierdzi, że sprzęt zamiast tego zadebiutuje pod nazwą wyszukiwarkowego giganta.

FCC: smartfony Nexus od HTC coraz bliżej

Bartosz Czechowicz 15.08.2016 5

HTC przygotowuje dwa smartfony z linii Nexus na zlecenie Google. Urządzenia pojawiły się już w internetowych benchmarkach, a teraz zostały dodane do bazy danych FCC (Federalnej Komisji Łączności). Mówiąc krótko, ich premiera zbliża się wielkimi krokami.

HTC Nexus Sailfish przetestowany w GFXBench

Bartosz Czechowicz 04.08.2016 14

HTC Nexus Sailfish pojawił się w bazie danych programu GFXBench. To drugi smartfon, który Tajwańczycy przygotowują na zlecenie Google, a którego specyfikacja techniczna wyciekła do sieci. Z udostępnionych przez benchmark danych wynika, że podobnie jak model Marlin, będzie on przedstawicielem segmentu high-end.

HTC Nexus Sailfish/Marlin na pierwszym renderze

Bartosz Czechowicz 05.07.2016 9

W sieci pojawiła się pierwsza grafika przedstawiająca wygląd nowych Nexusów od HTC. Opublikowała ją redakcja Android Police. Według serwisu Tajwańczycy przygotowują dwa urządzenia na zlecenie Google, a oba smartfony mają charakteryzować się taką samą stylistyką.

HTC Nexus Marlin przetestowany w Geekbench

Bartosz Czechowicz 04.07.2016 8

HTC Nexus Marlin pojawił się właśnie w bazie danych programu Geekbench. Benchmark nie ujawnił pełnej specyfikacji technicznej urządzenia, ale potwierdził wcześniejsze informacje, według których ma być ono typowym przedstawicielem segmentu high-end. Smartfon swoim użytkownikom zaoferuje także nadchodzącego Androida Nougat.

HTC Nexus Marlin - specyfikacja techniczna

Bartosz Czechowicz 01.07.2016 12

HTC Nexus Marlin zostanie wyposażony w podzespoły typowe dla segmentu high-end. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika bowiem, że drugi telefon, który Tajwańczycy w tym roku przygotują na zlecenie Google, otrzyma m.in. ekran QHD i Snapdragona 820. Branżowa prasa potwierdza także plotki, zgodnie z którymi będzie on "większym bratem" modelu Sailfish.

Google przygotowuje centrum pomocy dla użytkowników Nexusów

Bartosz Czechowicz 25.06.2016 5

Google przygotowuje użyteczną aplikację dla posiadaczy Nexusów. Według redakcji portalu Android Police Mountain View udostępni klientom program, który będzie stanowił swego rodzaju centrum pomocy. Aplikacja ma umożliwiać kontakt z pracownikami firmy w celu rozwiązania ewentualnych problemów z naszym sprzętem.

HTC Nexus Sailfish - specyfikacja techniczna

Bartosz Czechowicz 24.06.2016 10

HTC przygotowuje nowego smartfona z linii Nexus. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że urządzenie jest rozwijane pod nazwą Sailfish, a jego szczegółową specyfikację techniczną opublikowała właśnie redakcja serwisu Android Police. Co ciekawe, ma on być następcą zeszłorocznego modelu LG Nexus 5X.

Huawei oficjalnie potwierdza, że przygotowuje kolejne urządzenie z linii Nexus

Bartosz Czechowicz 04.06.2016 6

Huawei przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego urządzenia z linii Nexus. Prace nad nowym modelem z promowanej przez Google serii sprzętu przenośnego zapowiedziała właśnie Charlene Munilall, główna menadżer firmy na terenie Afryki Południowej. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że będzie on odświeżoną wersją zeszłorocznego telefonu 6P.

Właściciele urządzeń z linii Nexus otrzymają darmową, nielimitowaną przestrzeń w Google Photos

Bartosz Czechowicz 28.05.2016 14

Google przygotowuje sporą niespodzianką dla osób, które zdecydowały się na zakup promowanych przez firmę urządzeń z linii Nexus - twierdzi redakcja portalu Android Police. Według serwisu posiadacze sprzętu z tej serii już niedługo otrzymają bowiem darmową, nielimitowaną przestrzeń na dane w usłudze Photos. Co ciekawe, będą oni mogli także przechowywać na platformie swoje zdjęcia i filmy w oryginalnej rozdzielczości.

HTC kończy z produkcją tabletu Nexus 9

Bartosz Czechowicz 26.05.2016 4

Google jakiś czas temu usunęło z oferty swojego sklepu tablet Nexus 9, a w sieci szybko pojawiły się przypuszczenia, że zostanie on także całkowicie wycofany z produkcji. Plotki te potwierdziło właśnie HTC, które pracowało z Mountain View nad urządzeniem. Mówiąc krótko, sprzęt wciąż jeszcze będzie dostępny u niektórych sprzedawców detalicznych, ale należy oczekiwać, że dość szybko zniknie on z rynku sprzętu przenośnego.

Rick Osterloh pokieruje nowym działem Google, w ramach którego rozwijane będą m.in. urządzenia z linii Nexus oraz Pixel

Bartosz Czechowicz 29.04.2016 8

Rick Osterloh, były prezes firmy Motorola, będzie pracował dla Google. Z udostępnionych przez redakcję serwisu Re/Code informacji wynika, że pokieruje on nowym działem przedsiębiorstwa, w ramach którego ma być rozwijany m.in. sprzęt z linii Nexus oraz Pixel. Co ciekawe, jego bezpośrednim przełożonym będzie Sundar Pichai, aktualny dyrektor generalny wyszukiwarkowego giganta.

HTC przygotowuje dwa nowe smartfony z linii Nexus

Bartosz Czechowicz 28.04.2016 7

HTC przygotowuje dwa nowe smartfony z linii Nexus - twierdzi Evan Blass, amerykański dziennikarz znany z publikacji w sieci wielu wiarygodnych materiałów na temat niezapowiedzianych jeszcze urządzeń przenośnych. Nadchodzące modele podobno są rozwijane pod roboczymi nazwami M1 oraz S1 i korzystają z systemu operacyjnego Android N.

Google kończy sprzedaż tabletu Nexus 9

Bartosz Czechowicz 28.04.2016 2

Google kończy ze sprzedażą stworzonego we współpracy z HTC tabletu Nexus 9. Z udostępnionych w sieci informacji wynika, że urządzenie zniknęło już z należącego do wyszukiwarkowego giganta sklepu. Co ciekawe, w internecie pojawiają się przypuszczenia, że wycofanie tego modelu z oferty mogło zostać spowodowane planowaną przez Mountain View premierą jego następcy.

Google przygotowuje wydajniejszą wersję smartfona Nexus 6P

Bartosz Czechowicz 28.04.2016 7

Google w zeszłym roku zaprezentowało dwa smartfony z linii Nexus - przygotowanego we współpracy z LG Nexusa 5X oraz dostarczonego na rynek przez Huawei Nexusa 6P. Od premiery urządzeń nie minęło zbyt dużo czasu, ale w sieci już pojawią się informacje, według których ostatni z wymienionych telefonów miałby doczekać się swojego następcy. Sprzęt, jak można by tego oczekiwać, zaoferuje swoim użytkownikom przede wszystkim wydajniejsze od zeszłorocznego modelu podzespoły.