tagi

Android 5.1 dla Nvidia Shield Tablet już niebawem

Piotr Gontarczyk 23.04.2015 1

Nvidia poprzez administratora forum dyskusyjnego GeForce.com ujawniła, że już niebawem udostępniona zostanie aktualizacja dla tabletu Nvidia Shield, zapewniająca system operacyjny Android 5.1. Jeżeli Nvidia nie będzie zwlekać, to być może będziemy mieli ciekawe wydarzenie, gdyż Shield Tablet mógłby być pierwszym tabletem, dla którego udostępniona byłaby najnowsza wersja Androida. Warto zauważyć, że wydanie 5.1 nie zostało wydane jeszcze nawet w wersji dla tabletów Nexus 9, opartych na układach Nvidia Tegra.

HTC Nexus 9 – test

Mateusz Skrycki 06.02.2015 52

Nexus 9 to najnowszy przedstawiciel znanej serii Nexus, nad którą czuwa Google. Wcześniejsze smartfony i tablety z tej linii cieszyły się dużą popularnością. Przyczyniła się do tego przede wszystkim cena, bardzo atrakcyjna w stosunku do parametrów i możliwości urządzeń. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Google postanowiło wycenić najnowsze Nexusy bardziej „standardowo”. Smartfon Nexus 6 kosztuje 2400 zł, a za bohatera dzisiejszego testu, tablet Nexus 9, trzeba zapłacić 1800 zł. Czy ten drugi, tym razem przygotowany we współpracy z HTC, jest wart tych pieniędzy? Oto test modelu HTC Nexus 9.

Google Nexus 9 - nowy tablet zaprezentowany

Piotr Gontarczyk 15.10.2014 23

Nexus 9 z procesorem NVIDIA Tegra K1 i Androidem 5.0. Od kilku tygodni w sieci pojawiały się kolejne plotki na temat nowego tabletu Google Nexus 9 i wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji urządzenia, nad którym firma Google pracowała wspólnie z HTC. Następca Nexusa 7 może być punktem zwrotnym dla rynku tabletów opartych na Androidzie. Nowy tablet nie tylko dobrze wygląda, ale jednocześnie skrywa pod maską naprawdę mocną paczkę sprzętu. Urządzenie pracuje pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Google Android 5.0, do tej pory znanego jako "L", a teraz z oficjalną nazwą Lollipop.

Nexus 7 – pierwszy tablet z Androidem 4.1 "Jelly Bean" – trafia do Polski

Eryk Napierała 22.09.2012 48

Przedsprzedaż rozpoczęta. Chociaż przygotowany przez Google i Asusa tablet Nexus 7 został zaprezentowany już dwa miesiące temu, do tej pory nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju. Zmieni się to już za kilka dni, ale już dziś wersję z 16 GB pamięci można zamawiać w niektórych sklepach internetowych.

Asus Nexus 7 – test siedmiocalowego tabletu z Androidem w przystępnej cenie

Mieszko Krzykowski 07.09.2012 55
Praktycznie od narodzin Androida Google nadzoruje konstruowanie kolejnych urządzeń, które mają wyznaczać trendy i promować najnowszą wersję tego systemu. Niektóre trafiają do rodziny Nexus. Do niedawna składała się ona z Nexusa One (zaprojektowanego przez HTC), Nexusa S i Galaxy Nexusa (oba zostały wyprodukowane przez Samsunga). Teraz jednak pojawił się w niej pierwszy tablet, Asus Nexus 7, który lekko wstrząsnął tabletowym rynkiem.