tagi

Google Pixel i Pixel XL z matrycami Sony

Piotr Gontarczyk 04.09.2016 17

Seria Nexus odchodzi do historii. Zaledwie kilkadziesiąt godzin po tym jak pojawiła się informacja wskazująca, że Google postanowiło porzucić nazwę marki smartfonów i phabletów Nexus i zastąpić ją nową, Pixel, w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o aparatach cyfrowych, jakie Google zamierza zastosować w urządzeniach Pixel oraz Pixel XL.

Android 5.0 Lollipop - aktualna lista urządzeń, które otrzymają aktualizację

Adrian Kotowski 27.10.2014 25

Poznaliśmy kolejne produkty, które otrzymają aktualizację do systemu Android 5.0 Lollipop. Tym razem w sieci pojawiły się informacje dotyczące sprzętu firm LG i Samsung, choć niestety dane nie są do końca precyzyjne. Wiemy jedynie, że na 100 procent możemy spodziewać się aktualizacji dla flagowych konstrukcji obu gigantów branży elektronicznej. Pełna lista nadal nie została udostępniona.

Android 5.0 "Lollipop" - lista urządzeń, które otrzymają aktualizacje

Piotr Gontarczyk 21.10.2014 46

Firma Google w ubiegłym tygodniu zaprezentowała dwa nowe urządzenia serii Nexus, a więc Nexusa 6 produkowanego przez Motorolę oraz Nexusa 9 pochodzącego od HTC. W obu przypadkach platformę programową stanowi najnowsze wydanie systemu operacyjnego Android 5.0 "Lollipop". Nowy system oparty jest na 64-bitowej architekturze i ma mocno przeprojektowany interfejs użytkownika oraz poszczególne elementy (aplikacje) systemowe. Wraz z tym dość istotną prezentacją szybko zaczęły pojawiać się pytania o to, jakie urządzenia otrzymają aktualizację do Androida 5.0.

Android Silver nie oznacza śmierci serii Nexus

Adrian Kotowski 27.06.2014 8

Zapewne wielu z Was zastanawiało się, co się stało z Nexusem i dlaczego nie ma go w ogóle na konferencji I/O. Przewidywano nawet, że może to mieć związek z programem Android Silver, który miałby „zabić” słynną serię urządzeń Google’a. Na szczęście nic takiego nie będzie miało miejsca.