tagi

Google pracuje nad własnym SoC

Bartosz Czechowicz 07.11.2015 10

Google, amerykańska firma znana z m.in szeregu usług sieciowych, urządzeń Nexus i systemu operacyjnego Android, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek własnego... SoC - donosi serwis The Information. Według redakcji portalu gigant z Mountain View chce zaprojektować swój układ dla sprzętu przenośnego, a następnie zlecić jego wykonanie któremuś z producentów chipów. Firma podobno prowadzi już nawet rozmowy z niektórymi markami zajmującymi się wytwarzaniem tego typu jednostek.

ARM przewiduje premierę pierwszych 64-bitowych urządzeń z Androidem przed końcem tego roku

Adrian Kotowski 24.04.2014 21

Choć już jakiś czas temu zapowiedziano produkcję 64-bitowych procesorów dla smartfonów i tabletów, to nadal niewiele z tego dla potencjalnego klienta wynika. To ma się jednak powoli zmieniać i jak twierdzi wiceprezes ds. strategii korporacyjnej w firmie ARM już pod koniec roku powinniśmy zaobserwować nieco większe zainteresowanie takimi urządzeniami.

HTC pracuje nad tabletem Google Nexus 8.9

Adrian Kotowski 24.03.2014 5

Plotek na temat flagowego tabletu wyszukiwarkowego giganta ciąg dalszy. Według niepotwierdzonych informacji sprzęt miałby zostać stworzony przez firmę HTC i oferować m.in. ekran o rozdzielczości wyższej niż 2K.

Nexus 8 z procesorem Intel Moorefield?

Adrian Kotowski 11.03.2014 19

Nexus 8 będzie prawdopodobnie jednym z pierwszych tabletów, w których zostanie wykorzystany nowy, 64-bitowy SoC Intel Moorefield. Intel jest na dobrej ścieżce do dominacji na kolejnym z rynków.