tagi

NVIDIA Nexus - pierwsze zintegrowane środowisko GPU/CPU dla programistów korzystających z Microsoft Visual Studio

Piotr Gontarczyk 01.10.2009 28
NVIDIA zapowiedziała wprowadzenie Nexus, pierwszego na rynku środowiska programistycznego na potrzeby masowych obliczeń równoległych, które jest zintegrowane z Microsoft Visual Studio, najpopularniejszym środowiskiem deweloperskim dla rozwiązań dla Windows oraz aplikacji i usług sieciowych.

Nexus ma zwiększać wydajność pracy, umożliwiając twórcom oprogramowania wykorzystującego obliczenia na GPU zarówno posługiwanie się narzędziami opartymi na popularnym Microsoft Visual Studio, jak i przejrzystą automatyzację procesów, bez potrzeby tworzenia dodatkowych wersji aplikacji zawierających moduły diagnostyczne.

Pozwala także na zdalne uruchamianie kodu na różnych komputerach. W jego skład wchodzą zaawansowane narzędzia do równoczesnej analizy wydajności I szybkości zarówno GPU (procesora graficznego), jak CPU (procesora głównego), a programiści mają możliwość natychmiastowej oceny stopnia, w jaki dzielenie obliczeń wpływa na ich aplikacje.

Udostępnienie wersji beta oprogramowania NVIDIA Nexus jest przewidziane na 15 października. By uzyskać więcej informacji na temat NVIDIA Nexus lub by zarejestrować się, jako deweloper należy zarejestrować się na stronie internetowej www.nvidia.com/nexus.

Docelowo, po wprowadzeniu NVIDIA Nexus na rynek, przewidziana jest wersja standardowa oraz profesjonalna.