tagi

Android 7.1.2 powoduje problemy z czytnikami linii papilarnych na urządzeniach Google

Bartosz Czechowicz 15.04.2017 5

Google znowu ma problemy ze swoim sprzętem przenośnym. Tym razem chodzi o smartfony LG Nexus 5X, Huawei Nexus 6P, Pixel oraz Pixel XL i najnowszego Androida 7.1.2 Nougat. Z najświeższych doniesień wynika bowiem, że aktualizacja blokuje na tych modelach... czytniki linii papilarnych.

Nexus 6 - poważna wpadka z aktualizacją

Piotr Gontarczyk 16.03.2017 8

Aktualizacja do... starszego systemu operacyjnego. Posiadacze urządzeń Nexus 6 ostatnimi czasy mają coraz mniej okazji do zadowolenia. Najpierw zapowiedziana aktualizacja oprogramowania do Androida 7.0 została opóźniona o ponad miesiąc, a potem to samo miało miejsce w przypadku aktualizacji do Androida 7.1.1. Po jej pojawieniu się, użytkownicy zaczęli donosić o problemach z działaniem głośników. Teraz jednak sytuacja stała się znacznie gorsza.

Google Assistant pojawi się na smartfonach Nexus

Bartosz Czechowicz 03.02.2017 7

Google przygotowuje niespodziankę dla użytkowników smartfonów z serii Nexus. Według redakcji serwisu GSMArena wybrane urządzenia tej linii w przyszłości otrzymają nowego asystenta firmy z Mountain View. Konkretnie rzecz biorąc, będzie on dostępny dla posiadaczy modeli LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P.

Nexus 6P ma problemy po aktualizacji do Androida Nougat

Bartosz Czechowicz 21.12.2016 17

Android Nougat przynosi nowe rozwiązania i nowe... kłopoty. Przynajmniej w przypadku smartfonów Nexus 6P. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika bowiem, że po zainstalowaniu aktualizacji urządzenia mają problem z poprawnym działaniem. Konkretnie rzecz biorąc, dochodzi do ich samoczynnego wyłączania się.

Android 7.0 Nougat dostępny w finalnej wersji

Adrian Kotowski 23.08.2016 40

Google rozpoczęło proces aktualizacji dla urządzeń z serii Nexus. Firma poinformowała na swoim blogu o oficjalnej rynkowej premierze Androida 7.0 Nougat. Przedsiębiorstwo opisało kilka najistotniejszych nowości, jakie wprowadzono w oprogramowaniu. Google podało też nazwę pierwszego nowego smartfona, który trafi na rynek z preinstalowanym Androidem 7.0.

Google przygotowuje centrum pomocy dla użytkowników Nexusów

Bartosz Czechowicz 25.06.2016 5

Google przygotowuje użyteczną aplikację dla posiadaczy Nexusów. Według redakcji portalu Android Police Mountain View udostępni klientom program, który będzie stanowił swego rodzaju centrum pomocy. Aplikacja ma umożliwiać kontakt z pracownikami firmy w celu rozwiązania ewentualnych problemów z naszym sprzętem.

Testowe wersje Androida N będą mogli instalować nie tylko posiadacze urządzeń z linii Nexus

Bartosz Czechowicz 07.04.2016 7

Google w zeszłym miesiącu oficjalnie udostępniło pierwszą testową wersję systemu operacyjnego Android N. Oprogramowanie, podobnie zresztą jak miało to miejsce w przypadku poprzednich poglądowych kompilacji promowanego przez Mountain View OS, zostało zaoferowane tylko i wyłącznie posiadaczom wybranych urządzeń z linii Nexus. Z najnowszych informacji wynika jednak, że wyszukiwarkowy gigant już niedługo zmieni swoją politykę, a z wczesnych wydań software'u będą mogły korzystać także osoby używające sprzętu od innych producentów.

Android 6.0 Marshmallow - wiemy, które Nexusy dostaną nowy OS

Bartosz Czechowicz 29.09.2015 17

Android 6.0 Marshmallow został oficjalnie zaprezentowany przez Google w maju bieżącego roku. Oprogramowanie wzbudziło spore zainteresowanie wśród branżowych mediów, a producent z Mountain View zapowiedział szereg zmian i usprawnień dotyczących m.in obsługi czytników linii papilarnych oraz ustawienia uprawnień aplikacji. Niestety, firma nie podała kiedy i na jakie dokładnie urządzenia trafi jej nowy system operacyjny. Dane te zostały udostępnione dopiero przez kanadyjskiego operatora Telus, a teraz bardziej szczegółowych informacji w sprawie udzielił serwis Android Police.

Android 5.1 dla Nvidia Shield Tablet już niebawem

Piotr Gontarczyk 23.04.2015 1

Nvidia poprzez administratora forum dyskusyjnego GeForce.com ujawniła, że już niebawem udostępniona zostanie aktualizacja dla tabletu Nvidia Shield, zapewniająca system operacyjny Android 5.1. Jeżeli Nvidia nie będzie zwlekać, to być może będziemy mieli ciekawe wydarzenie, gdyż Shield Tablet mógłby być pierwszym tabletem, dla którego udostępniona byłaby najnowsza wersja Androida. Warto zauważyć, że wydanie 5.1 nie zostało wydane jeszcze nawet w wersji dla tabletów Nexus 9, opartych na układach Nvidia Tegra.

Android 5.0 "Lollipop" - lista urządzeń, które otrzymają aktualizacje

Piotr Gontarczyk 21.10.2014 46

Firma Google w ubiegłym tygodniu zaprezentowała dwa nowe urządzenia serii Nexus, a więc Nexusa 6 produkowanego przez Motorolę oraz Nexusa 9 pochodzącego od HTC. W obu przypadkach platformę programową stanowi najnowsze wydanie systemu operacyjnego Android 5.0 "Lollipop". Nowy system oparty jest na 64-bitowej architekturze i ma mocno przeprojektowany interfejs użytkownika oraz poszczególne elementy (aplikacje) systemowe. Wraz z tym dość istotną prezentacją szybko zaczęły pojawiać się pytania o to, jakie urządzenia otrzymają aktualizację do Androida 5.0.

Apple, Google, Microsoft - tablety czeka ewolucja czy powolna śmierć?

Piotr Gontarczyk 09.09.2014 17

Tablety są do rozrywki, a laptopy do pracy - takie przeświadczenie pozostaje z nami od lat i wielu uważa, że te dwa typy komputerów osobistych są nie do połączenia. Microsoft próbował stworzyć pomost pomiędzy nimi, poprzez system operacyjny Windows 8 oraz swoje komputery serii Surface, ale efekty prac nadal spotykają się z chłodnym przyjęciem.

Samsung i Android "KitKat" 4.4 dla flagowych modeli Galaxy

Piotr Gontarczyk 27.11.2013 15

W listopadzie firma Samsung rozpoczęła proces udostępniania posiadaczom smartfonów Galaxy S III aktualizacji systemu operacyjnego Google Android do wersji "Jelly Bean" 4.3. Okazało się, że nowe oprogramowanie powodowało zawieszanie się urządzeń, błędy w aplikacjach, problemy z zarządzaniem pamięcią RAM oraz duże obciążanie akumulatorów. Dwa tygodnie od rozpoczęcia dystrybucji tej aktualizacji Samsung wycofał ją. Nie był to koniec, bo tydzień później wiele problemów zaczęli zgłaszać posiadacze smartfonów Galaxy S4, dla których też wydano aktualizację Androida do wersji 4.3. Jak dotąd jeden z amerykańskich operatorów sieci komórkowych wstrzymał dystrybuowanie aktualizacji.