tagi

Huawei przygotowuje trzecią generację tabletu Nexus 7

Bartosz Czechowicz 01.12.2015 2

Nexus 7 był pierwszym tabletem Google, który firma wprowadziła na rynek w ramach promowanej przez siebie serii urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Model zaprezentowano w 2012 roku, a sprzęt szybko wzbudził ogromne zainteresowanie w sieci - konstrukcja wyróżniała się bowiem wydajnymi podzespołami i niską ceną. Rok później Mountain View przedstawiło drugą wersję przygotowanego we współpracy z Asusem tabletu, jednak ona nie doczekała się już oficjalnego następcy. Tymczasem branżowa prasa jest zdania że sytuacja ta niedługo ulegnie zmianie, a amerykański producent rozpoczął przygotowania do premiery kolejnej generacji popularnego Nexusa 7.

Android 5.1.1 dostępny dla Nexusa 7 WiFi (2012 i 2013) oraz Nexusa 10

Bartosz Czechowicz 01.05.2015 12

Android 5.1.1 Lollipop, najnowszy wariant systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych od Google, został właśnie udostępniony posiadaczom tabletów Nexus 7 WiFi z 2012 i 2013 roku oraz stworzonego we współpracy z Samsungiem Nexusa 10. Jak donoszą zachodnie serwisy, oprogramowanie nie dodaje żadnych nowych funkcji, tylko ogranicza się do poprawy wydajności i likwiduje błędy obecne w poprzedniej wersji OS.

Google kończy ze sprzedażą Nexusa 7 (2013)

Bartosz Czechowicz 25.04.2015 10

Google kończy ze sprzedażą tabletu Asus Nexus 7 z 2013 roku. Urządzenie trafiło do oficjalnej dystrybucji prawie dwa lata temu i wzbudziło spore zainteresowanie na rynku urządzeń przenośnych. Model wyróżniał się mocną specyfikacją techniczną i przystępną ceną, korzystał z pozbawionej jakichkolwiek nakładek wersji systemu operacyjnego Android, a Mountain View gwarantowało jego użytkownikom długi okres wsparcia w postaci udostępniania kolejnych aktualizacji. Niestety, sprzęt został właśnie wycofany ze sklepu Google.

Nexus 7

Mateusz Jagiełło 10.06.2014 1

Google Nexus 7 to bardzo udane urządzenie, które po kilkuset dniach obecności na rynku wciąż pozostaje dobrym wyborem w segmencie tanich tabletów, choć jest kierowane do specyficznej grupy odbiorców. Tablety Nexus są dla miłośników Androida swego rodzaju Świętym Graalem, zawierają bowiem najczystszą możliwą wersję tego systemu i pozwalają liczyć na natychmiastowe aktualizacje producenta. Pod świetnym ekranem Full HD Google Nexus 7 kryje się czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, 2 GB RAM i bardzo pojemny akumulator. Komu polecamy Nexusa 7?

Nexus 8 od HTC pojawi się już latem

Adrian Kotowski 22.04.2014 7

Do konferencji Google I/O 2014 pozostało niewiele czasu, a my nadal nie wiemy zbyt wiele o najnowszych produktach z serii Nexus. Każda kolejna informacja jest więc na wagę złota, a ta do której dotarł portal DigiTimes wskazuje na nowego producenta tabletów Google’a. 

HTC pracuje nad tabletem Google Nexus 8.9

Adrian Kotowski 24.03.2014 5

Plotek na temat flagowego tabletu wyszukiwarkowego giganta ciąg dalszy. Według niepotwierdzonych informacji sprzęt miałby zostać stworzony przez firmę HTC i oferować m.in. ekran o rozdzielczości wyższej niż 2K.

Nowy Nexus 7 już w Europie

Piotr Gontarczyk 30.08.2013 11

Skończyło się czekanie, bo najnowszy tablet Google Nexus 7 zaczął pojawiać się w Europie. Urządzenie to zostało oficjalnie zaprezentowane co prawda już miesiąc temu, ale dopiero teraz można je kupić w niektórych krajach europejskich.

Android "Key Lime Pie" 5.0 wykryty w dwóch różnych urządzeniach serii Google Nexus

Piotr Gontarczyk 07.08.2013 5

Jeżeli ktoś jest zawiedziony brakiem poważnych zmian i nowości w systemie operacyjnym Google Android "Jelly Bean" 4.3, który już jest dostępny wraz z Nexusami 7, a odpowiednie aktualizacje już są przygotowywane dla wielu smartfonów oraz tabletów, to być może będzie bardziej zainteresowany kolejnym wydaniem, "Key Lime Pie" 5.0, które być może jest bliżej wydania niż nam się wydaje.

Google Nexus 7 - nowe informacje o specyfikacji technicznej

Piotr Gontarczyk 03.07.2013 12

Rozmowa z pracownikiem działu wsparcia technicznego firmy Asus być może ujawniła specyfikację techniczną mającego niebawem pojawić się nowego tabletu Google Nexus 7. Opublikowane w sieci zrzuty ekranowe wydają się pokazywać fragmenty rozmowy z pracownikiem Asusa, który przedstawia niepotwierdzone informacje o tym, co ma znaleźć się w urządzeniu o nazwie Asus K009, które na rynku ma być znane jako nowy Nexus 7.

Biały Nexus 4 z Androidem 4.3 datowany na czerwiec

Grzegorz Kubera 17.05.2013 3

Można śmiało powiedzieć, że nie dostaliśmy wszystkiego, na co mieliśmy chrapkę, jeśli chodzi o konferencję Google I/O. Wcześniejsze pogłoski sugerowały bowiem, że doczekamy się odświeżonych wersji tabletu Nexus 7 i telefonu Nexus 4. Google nie pokazało nie tylko nowszych urządzeń - nie doczekaliśmy się również nowszego Androida.

Google Nexus 7 ma stanieć aż o połowę

Piotr Gontarczyk 20.12.2012 31

Tablet Google Nexus 7 już na starcie wywoływał przede wszystkim pozytywne emocje, a to za sprawą niskiej ceny. Urządzenie początkowo wyceniono na 199 dolarów za sztukę, co czyniło go całkiem smacznym kąskiem. Okazuje się, że istnieje możliwość, że Nexus 7 już niebawem może kosztować znacznie mniej.

Nexus 7 z modułem 3G i pamięcią 32 GB pojawia się w polskich sklepach

Eryk Napierała 30.11.2012 18

Od debiutu rynkowego pierwszej wersji Nexusa 7 do rozpoczęcia sprzedaży tego tabletu w naszym kraju minęły prawie trzy miesiące, co było tym bardziej nieprzyjemne, że jest to urządzenie naprawdę warte uwagi. Do ideału Nexusowi 7 brakowało tylko modułu 3G, na co Google odpowiedziało pod koniec zeszłego miesiąca prezentacją wersji ze slotem na kartę SIM. Wbrew uzasadnionym obawom, na ten model nie musimy czekać do lutego. Sprzedaż Nexusa 7 3G rozpocznie się w Polsce już 4 grudnia.

Poniedziałkowa impreza Google odwołana

Piotr Gontarczyk 28.10.2012 32

Nieprzewidywalna pogoda pokrzyżowała plany. Na jutro, 29 października, firma Google zaplanowała duże, medialne wydarzenie w Nowym Jorku. Wygląda na to, że jeżeli ktoś czekał na prezentację nowego Androida i nowych urządzeń na nim opartych, to musi uzbroić się w cierpliwość.

Będzie Nexus 7 z technologią 3G?

Bartosz Wojnicki 03.09.2012 11

Google, wespół z firmą Asus wyszli naprzeciw mniej zamożnym klientom wydając całkiem udany tablet Nexus 7. Tnąc koszty produkcji, a tym samym cenę, ograniczyli liczbę funkcji urządzenia. Jednym z brakujących elementów jest technologia 3G. Jednak niebawem ma się to zmienić.

Tablet Google Nexus 7 pokazuje swoje oblicze

Piotr Gontarczyk 19.06.2012 21

Nie od dziś i wczoraj mówi się, że firma Google przygotowuje się do wejścia na rynek z nowym tabletem, który ma być wyposażony w 7-calowym ekran dotykowy. Pojawiły się już informacje także o tym, że tablet tworzony jest przy współpracy z firmą Asus.