tagi

Google Pixel i Pixel XL z matrycami Sony

Piotr Gontarczyk 04.09.2016 17

Seria Nexus odchodzi do historii. Zaledwie kilkadziesiąt godzin po tym jak pojawiła się informacja wskazująca, że Google postanowiło porzucić nazwę marki smartfonów i phabletów Nexus i zastąpić ją nową, Pixel, w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o aparatach cyfrowych, jakie Google zamierza zastosować w urządzeniach Pixel oraz Pixel XL.

Google może uśmiercić serię Nexus

Bartosz Czechowicz 17.08.2016 14

Google już niedługo wprowadzi do swojej oferty dwa nowe smartfony z segmentu high-end. Urządzenia na zlecenie firmy przygotowuje HTC, ale z najnowszych doniesień wynika, że nie wejdą one w skład promowanej przez Mountain View serii Nexus. Redakcja portalu Gadgets 360 twierdzi, że sprzęt zamiast tego zadebiutuje pod nazwą wyszukiwarkowego giganta.

HTC Nexus Sailfish/Marlin na pierwszym renderze

Bartosz Czechowicz 05.07.2016 9

W sieci pojawiła się pierwsza grafika przedstawiająca wygląd nowych Nexusów od HTC. Opublikowała ją redakcja Android Police. Według serwisu Tajwańczycy przygotowują dwa urządzenia na zlecenie Google, a oba smartfony mają charakteryzować się taką samą stylistyką.

HTC Nexus Marlin - specyfikacja techniczna

Bartosz Czechowicz 01.07.2016 12

HTC Nexus Marlin zostanie wyposażony w podzespoły typowe dla segmentu high-end. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika bowiem, że drugi telefon, który Tajwańczycy w tym roku przygotują na zlecenie Google, otrzyma m.in. ekran QHD i Snapdragona 820. Branżowa prasa potwierdza także plotki, zgodnie z którymi będzie on "większym bratem" modelu Sailfish.