tagi

Nexus chlodzi RAM rurkami

Piotr Bulski 19.02.2008 7
Pamięci RAM chłodzone efektownymi zestawami korzystającymi z rurek przewodzących ciepło to obecnie nie nowość. Wielu producentów decyduje się firmowo wyposażać swoje produkty w takie zestawy, które poza atrakcyjnym wyglądem mają zapewniać efektywniejszą metodę ochładzania modułów. Holenderska firma Nexus proponuje każdemu posiadaczowi pamięci DDR, który potrzebuje dodatkowego chłodzenia, by skorzystał z jej bezgłośnych radiatorów HXR.

Sprzęt jest kompatybilny z dowolnymi modułami, od DDR do DDR3 i można go stosować na jednostronnych i dwustronnych modułach pamięci. Prócz radiatora umieszczonego bezpośrednio nad chipami, 5-milimetrowej średnicy rurka z miedzi transferuje ciepło do drugiego z radiatorów, umieszczonego nad modułem. Według producenta sprzęt jest w stanie zapewnić temperaturę pracy chipów o ponad 13oC mniejszą w porównaniu do tradycyjnych zestawów chłodzących.

Nexus HXR-5500 można znaleźć na tej stronie. Producent oferuje trzy wersje kolorystyczne, czarną, srebrną i błękitną. Wymiary radiatorów to 126 mm na 59 mm, waga to 75 gramów.