tagi

Znamy daty zakończenia gwarantowanych aktualizacji dla urządzeń Nexus

Adrian Kotowski 22.06.2016 9

Google zaktualizowało stronę z informacjami o aktualizacjach. Użytkownicy smartfonów i tabletów z rodziny Nexus mogą dzięki temu w prosty sposób sprawdzić, kiedy kończy się okres udostępniania nowych wersji oprogramowania. W tym roku po raz ostatni gwarantowaną aktualizację otrzymać mają dwa model – Nexus 6 i Nexus 9.

Android N Developer Preview - nowe funkcje

Adam Szymański 10.03.2016 10

Zazwyczaj kolejne wersje Androida były prezentowane na majowej konferencji Google I/O, jednakże w tym roku twórcy postanowili zrobić wszystkim niespodziankę i już teraz wydali kolejną wersję swojego systemu przeznaczoną dla deweloperów. Dzięki temu poznaliśmy kilka kolejnych funkcji, które mają znaleźć się w nadchodzącym Androidzie N. Wśród nich jest opcja dzielenia ekranu, odświeżony tryb Doze czy ulepszony pasek powiadomień.

Obrazy systemu Android 6.0 Marshmallow dla Nexusów dostępne do pobrania

Adrian Kotowski 06.10.2015 9

Google udostępniło w sieci obrazy systemu Android 6.0 Marshmallow dla kilku konstrukcji z serii Nexus. Każdy użytkownik może pobrać pliki i samodzielnie przeprowadzić aktualizację. Nadal jednak nie jest dostępna opcja OTA i na możliwość zainstalowania systemu w taki sposób trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.  

Android 6.0 Marshmallow - aktualizacja ruszy 5 października

Bartosz Czechowicz 25.09.2015 35

Android 6.0 Marshmallow został oficjalnie zapowiedziany w maju bieżącego roku, podczas przygotowanej przez Google specjalnej konferencji prasowej. Firma omówiła szereg zmian i usprawnień, które ma wprowadzić kolejna wersja promowanego przez nią OS (m.in poprawione ustawienia uprawnień, dłuższy czas pracy baterii, obsługi czytników linii papilarnych), jednak jej przedstawiciele nie poinformowali kiedy dokładnie oprogramowanie zostanie wprowadzone na rynek. Informacja ta pozostawała tajemnicą aż do tej pory, ponieważ danymi na temat dostępności nowego systemu operacyjnego producenta z Mountain View postanowił podzielić się właśnie kanadyjski operator Telus.

Android 5.1 dla Nvidia Shield Tablet już niebawem

Piotr Gontarczyk 23.04.2015 1

Nvidia poprzez administratora forum dyskusyjnego GeForce.com ujawniła, że już niebawem udostępniona zostanie aktualizacja dla tabletu Nvidia Shield, zapewniająca system operacyjny Android 5.1. Jeżeli Nvidia nie będzie zwlekać, to być może będziemy mieli ciekawe wydarzenie, gdyż Shield Tablet mógłby być pierwszym tabletem, dla którego udostępniona byłaby najnowsza wersja Androida. Warto zauważyć, że wydanie 5.1 nie zostało wydane jeszcze nawet w wersji dla tabletów Nexus 9, opartych na układach Nvidia Tegra.

Android 5.0 Lollipop - aktualna lista urządzeń, które otrzymają aktualizację

Adrian Kotowski 27.10.2014 25

Poznaliśmy kolejne produkty, które otrzymają aktualizację do systemu Android 5.0 Lollipop. Tym razem w sieci pojawiły się informacje dotyczące sprzętu firm LG i Samsung, choć niestety dane nie są do końca precyzyjne. Wiemy jedynie, że na 100 procent możemy spodziewać się aktualizacji dla flagowych konstrukcji obu gigantów branży elektronicznej. Pełna lista nadal nie została udostępniona.

Android 5.0 "Lollipop" - lista urządzeń, które otrzymają aktualizacje

Piotr Gontarczyk 21.10.2014 46

Firma Google w ubiegłym tygodniu zaprezentowała dwa nowe urządzenia serii Nexus, a więc Nexusa 6 produkowanego przez Motorolę oraz Nexusa 9 pochodzącego od HTC. W obu przypadkach platformę programową stanowi najnowsze wydanie systemu operacyjnego Android 5.0 "Lollipop". Nowy system oparty jest na 64-bitowej architekturze i ma mocno przeprojektowany interfejs użytkownika oraz poszczególne elementy (aplikacje) systemowe. Wraz z tym dość istotną prezentacją szybko zaczęły pojawiać się pytania o to, jakie urządzenia otrzymają aktualizację do Androida 5.0.

Samsung i Android "KitKat" 4.4 dla flagowych modeli Galaxy

Piotr Gontarczyk 27.11.2013 15

W listopadzie firma Samsung rozpoczęła proces udostępniania posiadaczom smartfonów Galaxy S III aktualizacji systemu operacyjnego Google Android do wersji "Jelly Bean" 4.3. Okazało się, że nowe oprogramowanie powodowało zawieszanie się urządzeń, błędy w aplikacjach, problemy z zarządzaniem pamięcią RAM oraz duże obciążanie akumulatorów. Dwa tygodnie od rozpoczęcia dystrybucji tej aktualizacji Samsung wycofał ją. Nie był to koniec, bo tydzień później wiele problemów zaczęli zgłaszać posiadacze smartfonów Galaxy S4, dla których też wydano aktualizację Androida do wersji 4.3. Jak dotąd jeden z amerykańskich operatorów sieci komórkowych wstrzymał dystrybuowanie aktualizacji.