Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 28.07.2010 | 35080 odsłon | 25 komentarzy
Według serwisu Digitimes, firma AMD chce zintegrować kontroler USB 3.0 w mostku południowym układów logiki Hudson D1. Nieoficjalne źródła twierdzą, że firmie bardzo zależy na tym, aby układy takie mogły pojawić się w komputerach przenośnych. Dlatego też prowadzone są rozmowy z firmą Renesas, należącą do NEC, a która może udzielić AMD licencji, gdyż sama jest członkiem organizacji USB. więcej »
Piotr Gontarczyk | 09.12.2009 | 4218 odsłon | 4 komentarze
Do sprzedaży już niebawem trafi kolejny kontroler USB 3.0. Tym razem jest to urządzenie w postaci karty ExpressCard/34, od firmy Buffalo. Nowość przeznaczona jest oczywiście dla posiadaczy komputerów przenośnych, wyposażonych w slot ExpressCard/34, którzy chcą wykorzystać nowy interfejs, w celu zastąpięnia starszej wersji, czyli USB 2.0.

Nowa karta oparta została na kontrolerze firmy NEC, waży 31 gramów, pasuje też do slotu ExpressCard/54 i ma dwa porty USB 3.0, do których podłączyć też można oczywiście urządzenia korzystające z USB 2.0 i 1.1.

Nowy produkt, oznaczony symbolem IFC-EC2U3/UC, w pierwszej kolejności będzie można kupić w Japonii. Cena ma wynieśc około 60 dolarów, a sprzedaż ruszyć jeszcze przed końcem grudnia.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nie dało się przedstawić chipów konkurencji w gorszy sposób. 89
Firma rozwiewa wszystkie wątpliwości.  56
Procesory Ryzen zostaną w końcu poprawnie przetestowane. 50
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Facebook
Ostatnio komentowane