Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 17.02.2016 | 4543 odsłony | 6 komentarzy

Firma VAIO jest coraz bliższa realizacji planu połączenia się z Toshibą oraz Fujitsu, w celu stworzenia jednego podmiotu, który miałby konkurować na rynku komputerów osobistych. Warto przypomnieć, że w lutym 2014 roku Sony sprzedało VAIO japońskiej firmie inwestycyjnej, Japan Industrial Partners, która w VAIO ma 95% udziałów. Teraz jej szef, Hidemi Moue potwierdza wcześnie plotki o planach połączenia VAIO, Toshiby i Fujitsu.

więcej »
Adrian Kotowski | 09.05.2014 | 8070 odsłon | 18 komentarzy

W czasach, gdy 4G zaczyna wchodzić do Polski i testowane jest przez kilku naszych największych operatorów, w Japonii już zabrano się poważnie za przygotowanie sieci 5G. Testy tej technologii właśnie rozpoczęły się w Japonii.

więcej »
Sebastian Krzeczkowski | 05.05.2010 | 1693026 odsłon | 147 komentarzy
Jeśli spytamy osobę niezaznajomioną z nowinkami technicznymi o to, z czym kojarzy jej się komputer, to najpewniej usłyszymy, że z ekranem i dużym, przeważnie szumiącym pudłem. Jeszcze nie tak dawno na biurkach dominowały (w każdym sensie) monitory kineskopowe (CRT). Technika LCD dopiero raczkowała i na monitory tego typu mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Nie dość, że były one trudno dostępne, to jeszcze trzeba było za nie zapłacić dużo więcej niż za tradycyjny model. Ale to już tylko wspomnienia. Ekranów kineskopowych obecnie praktycznie się nie produkuje, a LCD można kupić już za kilkaset złotych. Niestety, oferta jest tak bogata, że bardzo trudno wybrać odpowiedni model. Zebranie i zaprezentowanie w jednym artykule większości dostępnych monitorów ciekłokrystalicznych wręcz byłoby niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy ograniczyć liczbę modeli w teście według najprostszego kryterium: ceny. więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 25.07.2008 | 2024 odsłony | Brak komentarzy
Kolejni producenci są bliscy włączenia się w zainicjowany przez Intela projekt netbooka – pierwsze konstrukcje mają zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Japońscy producenci, mimo początkowego sceptycyzmu, teraz planują wprowadzenie wprowadzenie netbooków do sprzedaży jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zakupowego związanego z końcem roku.

Wśród zainteresowanych wymienia się Sony, Toshibę, Fujitsu oraz NEC. Początkowa nieufność producentów do idei Intela tłumaczy się tradycyjną niechęcią japońskiego rynku do komputerów klasy entry-level.

Rosnąca popularność małych komputerków sprawiła jednak, że moda na nie zawita także i do Japonii – lokalni producenci nie mogli więc pozwolić sobie na ignorowanie tej niszy rynkowej, mimo względnie niskich marż osiąganych na tanich maszynach.

Obecnie brak jakichkolwiek informacji na temat przygotowywanych netbooków: nie wiadomo, którzy producenci zdecydują się na procesory Intela, którzy na AMD i którzy na VIA. Inne specyfikacje techniczne także pozostają tajemnicą.

Z plotek wynika, że produkcją netbooków dla Sony zajmie się Foxconn. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze w czerwcu Quanta – inny producent ODM – zademonstrował laptopa zbudowanego z wykorzystaniem platformy VIA OpenBook, który według pogłosek miał zostać opracowany na zlecenie Sony.

Możliwe więc, że japoński producent chce zaoferować kilka odmiennych konstrukcyjnie rozwiązań. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To było do przewidzenia. 81
Jest dobrze, chociaż spodziewałem się większej liczby. 29
Ciekawa alternatywa dla Samsunga Galaxy S9. 17
Microsoft ma poważnie zająć się rozwojem swoich usług. 38
Litografia 10 nm może „pożyć” bardzo krótko. 31
"Czerwoni" mają powody do zadowolenia.  31
Cena i specyfikacja techniczna powalają. Nvidia zapowiedziała właśnie nową kartę z rodziny Titan. 33
Miły prezent na mikołajki. 8
Steamowi może urosnąć poważna konkurencja. 49
Facebook
Ostatnio komentowane