Tagi
Publikacji na stronę
1
Łukasz Marek | 04.08.2015 | 116908 odsłon | 9 komentarzy

SanDisk SSD Plus 240 GB to jeden z tych nośników, które mają zainteresować osoby dopiero rozglądające się za swoim pierwszym SSD.  Nośniki półprzewodnikowe ciągle tanieją i coraz częściej stają się podstawowym magazynem danych w komputerze, a najważniejszym atutem nowego urządzenia amerykańskiej firmy ma być właśnie stosunkowo niska cena. Oto test modelu SanDisk SSD Plus 240 GB.

więcej »
Eryk Napierała | 10.05.2013 | 12591 odsłon | 6 komentarzy

Chociaż nie wszystkie podzespoły przeznaczone do montowania w ultrabookach muszą być "ultra", bez wątpienia jest tak z nowym hybrydowym dyskiem firmy Western Digital. SSHD z serii WD Black ma 5 mm grubości (tyle co niedawno zaprezentowany HDD WD Blue), co czyni go jednym z najcieńszych nośników danych wykorzystujących talerze magnetyczne. Jak przystało na konstrukcję hybrydową, urządzenie jest wyposażone w pamięć flash, która ma zapewnić szybki dostęp do najważniejszych danych. Producent wyjaśnia, że ten mechanizm rozwiązano nieco inaczej niż u konkurencji.

więcej »
Piotr Bulski | 12.02.2008 | 1792 odsłony | 2 komentarze

Amerykański SanDisk zaproponował nowe pamięci typu embedded o pojemności 16 GB przeznaczone do zastosowania w najnowszych urządzeniach mobilnych. Nowinki iNAND EFD (Embedded Flash Drive) wykorzystują rozwiązania MLC (Multi Level Cell) i są odpowiedzią na rosnące zbiory multimedialnych funkcji nowych telefonów komórkowych (odtwarzanie muzyki, cyfrowa fotografia, nagrywanie i odtwarzanie wideo, GPS), które niegdyś pozwalały jedynie dzwonić.

Dotychczas najbardziej pojemne pamięci tego rodzaju w ofercie firmy miały 8 GB pojemności. Ta została podwojona z zachowaniem wymiarów obudowy chipu mierzącego 12 mm na 16 mm.

Testowe modele nowych pamięci mają trafić do producentów pamięci w drugim kwartale tego roku. W drugiej połowie roku firma zapowiada przedstawienie chipów o pojemności 32 GB. Materiał prasowy firmy SanDisk można znaleźć tutaj.

więcej »
Tagi: efd, inand, mlc, sandisk
Piotr Bulski | 07.02.2008 | 1861 odsłon | 1 komentarz
SanDisk poinformował o rozpoczęciu masowej produkcji układów pamięci NAND flash typu MLC (Multi Level Cell) w technologii 43 nm. Wdrażane rozwiązania to owoc współpracy amerykańskiej firmy z Japończykami z Toshiby. Przejście na nową technologię umożliwia dwukrotne zwiększenie gęstości upakowania układów w porównaniu do technologii 56 nm w chipach 16-gigabitowych. Nowocześniejszy proces technologiczny oznacza zmniejszone koszty produkcji układów pamięci.

Firma zapowiada, że pierwszymi chipami, które będą wprowadzone na rynek w drugim kwartale roku będą modele o pojemności 16 Gb, a w drugiej połowie roku dołączą do nich chipy 32-gigabitowe.

SanDisk przechodzi na procesy produkcyjne w wymiarze 43 nm w japońskich zakładach Toshiba Yokkaichi. Pamięci flash w technologii 43 nm będą początkowo wytwarzane

w nowych, otwartych niedawno przez obie firmy zakładach Fab 4, przystosowanych do pracy z waflami 300-milimetrowymi, a zgodnie z planami, w drugiej połowie roku także zakłady Fab 3 skorzystają z nowego procesu produkcyjnego.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 8
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 6
Jeden mały, drugi trochę większy. 2
Tytuł jest bardzo popularny również na konsolach. 20
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Facebook
Ostatnio komentowane