tagi

Windows 10 - wymagania sprzętowe. Technical Preview już jest

Piotr Gontarczyk 01.10.2014 90

Po miesiącach oczekiwań firma Microsoft udostępniła pierwszą kompilację poglądową Technical Preview systemu operacyjnego Windows 10, który w wersji finalnej na rynku pojawi się w przyszłym roku.

Windows 9: Storage Sense i Wi-Fi Sense

Piotr Gontarczyk 15.09.2014 17

Od czasu wycieku kompilacji 9834 systemu operacyjnego Windows 9 do sieci kolejno zaczęły wypływać kolejne informacje, zrzuty ekranowe, a także filmy przedstawiające nowości oraz zmiany w nowym wydaniu systemu firmy Microsoft. Dowiedzieliśmy się już m.in. o nowym Menu Start, wirtualnych pulpitach czy nowym Centrum Akcji. W rozwojowej kompilacji skrywają się jednak inne elementy, takie jak chociażby Storage Sense oraz Wi-Fi Sense.

Windows 9: centrum akcji i wirtualne pulpity

Adrian Kotowski 15.09.2014 51

Do sieci wypływają kolejne filmy prezentujące nowości w systemie Windows 9. Na nowych wideo przybliżone zostało działanie wirtualnych pulpitów oraz nowego centrum akcji. Wygląda na to, że Microsoft zaczął wyciągać wnioski ze swoich błędów i przygotowuje system, który zmaże plamę po raczej chłodno przyjętym Windows 8.

Windows 9 - zobacz nowe Menu Start w akcji

Piotr Gontarczyk 12.09.2014 77

Microsoft prezentował już nowe Menu Start systemu operacyjnego Windows 9, a kilkadziesiąt godzin temu w sieci pojawiły się zrzuty ekranowe przedstawiające zmiany w interfejsie użytkownika, ale dziś odświeżone Menu Start możemy zobaczyć na filmie. Menu Start zostało całkowicie wyeliminowane w systemie Windows 8, wraz z przyciskiem Start. W Windowsie 8.1 Microsoft próbował odpowiedzieć na krytykę w tej sprawie, ale ostatecznie ograniczył się jedynie do przywrócenia przycisku Start na pasku zadań. To dla wielu ludzi wciąż za mało i z tego powodu w systemie Windows 9 powróci Menu Start, ale w zmienionej formie.

Windows 9 Preview z zablokowanym menu Start

Adrian Kotowski 03.09.2014 51

Testowa wersja Windows 9 ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu i wielu użytkowników liczy, że będą mogli przetestować przywrócone menu Start oraz wirtualna asystentkę Cortanę. Okazuje się jednak, że możemy nie otrzymać takiej możliwości.

Windows 9: Microsoft testuje wirtualne pulpity

Piotr Gontarczyk 06.08.2014 82

W ostatnich miesiącach pomału wypływały kolejne doniesienia na temat następnego wydania systemu operacyjnego Windows, które obecnie znamy pod nazwą (kodową) Threshold, ale już teraz przypisuje mu się nazwę "Windows 9". Dowiedzieliśmy się m.in o tym, że w małych tabletach Windows "Threshold" w ogóle nie będzie udostępniał "tradycyjnego" pulpitu. Nowy Windows ma też przywrócić Menu Start, choć oczywiście w nowej formie, zawierającej także kafelki, które dziś widuje się w Ekranie Start. Zmian w interfejsie będzie prawdopodobnie sporo, a to ze względu na to, że Microsoft będzie próbował odwrócić negatywne trendy, które ujawniły się wraz z wprowadzeniem na rynek systemu Windows 8 - wersji bez Menu Start, ale za to z pełnoekranowym Ekranem Start, który szybko stał się obiektem niechęci użytkowników (oczywiście nie wszystkich) komputerów stacjonarnych i przenośnych.

Aktualizacja Update 2 dla Windows 8.1 zadebiutuje 12 sierpnia

Adrian Kotowski 22.07.2014 28

Microsoft nadal oficjanie nie ujawnił, kiedy moglibyśmy spodziewać się kolejnej większej aktualizacji dla Windows 8.1. Dzięki jednemu z rosyjskich portali poznaliśmy jednak datę premiery Update 2 dla najnowszego systemu giganta z Redmond. Niestety nadal nie wiemy zbyt wiele o zmianach.

Microsoft mówi o zmianach. Nowy Windows, smartfony Lumia i nie tylko

Piotr Gontarczyk 16.07.2014 47

W trakcie konferencji WPC (Worldwide Partner Conference) firma Microsoft przedstawiła sporo ważnych informacji na temat przyszłości własnej, a także swoich produktów oraz usług. Czasy się zmieniają, a rynek elektroniki użytkowej wraz z nimi. Microsoft należy do tych firm, które prawdopodobnie najbardziej zdają sobie z tego sprawę - przynajmniej muszą. Kiedyś Windows był praktycznie standardem w całej branży komputerów osobistych, ale to już się zmieniło. Część konsumentów przeszła na stronę firmy Apple, ale "legenda" Windows  najbardziej ucierpiała z powodu poważnej przemiany, którą wywołało pojawienie się iPhone'a, a więc pierwszego, nowoczesnego smartfona, a potem iPada - pierwszego, nowoczesnego tabletu. W ślad za Apple poszła firma Google, a Microsoft z czasem coraz bardziej odstawał z tyłu. Coraz większe spadki sprzedaży tradycyjnych "pecetów" z systemami Windows sprawiły, że Microsoft w ostatnich latach zmuszony został do poważnego przemyślenia swoich perspektyw.

Menu Start w Windows 9 - pierwsza grafika

Adrian Kotowski 14.07.2014 58

W ostatnich miesiącach bardzo głośno jest o powrocie menu Start do systemu Windows. Microsoft już zapowiedział, że możemy się go spodziewać w kolejnej wersji ich produktu, ale aż do teraz nie wiedzieliśmy, jak może wyglądać. 

Menu Start dopiero w Windows 8.1 Update 3

Adrian Kotowski 27.06.2014 48

Microsoft przygotowuje się do udostępnienia aktualizacji Update 2 dla Windows 8.1, a użytkownicy tego systemu z pewnością wyczekują już, kiedy pojawi się w nim stare dobre menu Start. Jak wynika z najnowszych informacji będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Windows 9 wróci do korzeni

Adrian Kotowski 23.06.2014 61

Pamiętacie jeszcze aferę związaną z zakazem korzystania z Windows 8 w placówkach chińskiej administracji? Wygląda na to, że Chińczycy zrobili nam dużą przysługę, bo Microsoft zastanawia się nad powrotem do starych rozwiązań i zaimplementowaniem ich w Windows 9.

Użytkownicy Windows XP nie przesiadają się na "ósemkę". Czekają na Windows 9

Adrian Kotowski 26.05.2014 71

Choć w zasadzie nie wiadomo jak wyglądać ma Windows 9 i czym tak naprawdę ma być, to wiele osób właśnie w nim upatruje godnego następcy Windows XP. Użytkownicy „ikspeka” nie chcą korzystać z Windows 8 i duża ich grupa postanowiła odpuścić sobie zakup obecnie dostępnych systemów Microsoftu czekając na Windows 9.

Windows 9 będzie darmowy?

Adrian Kotowski 23.04.2014 36

Microsoft planuje kolejny ważny krok z perspektywy obecności swojego systemu operacyjnego na rynku. Według niepotwierdzonych informacji od rosyjskiego użytkownika o nicku WZor, kolejny Windows może być dostępny także w wersji darmowej. Czyżby szykowała się prawdziwa rewolucja?

Windows 8.1 Update 2 już w sierpniu. Z Menu Start?

Piotr Gontarczyk 22.04.2014 34

Firma Microsoft dopiero co udostępniła Update 1 dla systemu operacyjnego Windows 8.1, ale najwyraźniej już pracuje nad kolejną, dużą aktualizacją, na którą nie będzie trzeba długo czekać. Mary Jo Foley z ZDNetu, powołoując się na swoje źródła twierdzi, że druga duża aktualizacja Windowsa 8.1 może pojawić się już w sierpniu bieżącego roku.

Windows 8.1 Update 1 już krąży po sieci

Bartosz Woldański 03.02.2014 77

Na łamach PCLab.pl już zdążyliśmy się rozpisać o najnowszej aktualizacji do systemu operacyjnego Windows 8.1 i mimo że do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, to wczesna wersja update’u wyciekła wczoraj do sieci. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze przypuszczenia o tym, że aktualizacja pojawi się w internecie lada dzień.

Windows 8.1 Update 1 – garść nowych informacji o aktualizacji systemu operacyjnego

Piotr Gontarczyk 27.01.2014 61

Firma Microsoft przygotowuje pierwszą, dużą aktualizację dla systemu operacyjnego Windows 8.1, obecnie znaną pod nazwą Update 1, a w sieci pojawiają się kolejne zrzuty ekranowe z kompilacji rozwojowych tego pakietu poprawek. Do tej pory spekulowano o tym, że Windows 8.1 Update 1 ma pojawić za około dwa miesiące, a z najnowszych doniesień wynika, że stanie się to dokładnie 11 marca.