Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 10.05.2018 | 4216 odsłon | 3 komentarze

Jeszcze stabilniej i wydajniej. AMD udostępniło w sieci pakiet sterowników Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2, oferujący liczne usprawnienia dla użytkowników kart z segmentu profesjonalnego. Firma z Santa Clara zapewnia, że drivery są w pełni kompatybilne z kwietniową aktualizacja Windows 10, więc osoby planujące uaktualnienie systemu nie powinny mieć problemu z działaniem sprzętu i oprogramowania po przesiadce na nową wersję OS-u.

więcej »
Adrian Kotowski | 01.08.2017 | 9221 odsłon | 34 komentarze

Ogromny wzrost wydajności. Nvidia dość nieoczekiwanie udostępniła nową wersję sterowników GeForce 385.12 Beta, które wprowadzają liczne optymalizacje dla popularnych aplikacji profesjonalnych. Skorzystać z nich będą mogli użytkownicy kart Titan Xp, a więc flagowych jednostek firmy z Santa Clara dla rynku konsumenckiego.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 20.03.2014 | 6292 odsłony | 11 komentarzy

PowerVR GR6500 łączy wielokąty ze śledzeniem promieni – unikatowa architektura procesora grafiki. Technika renderowania grafiki poprzez tzw. ray tracing (z ang. śledzenie promieni) znana jest od dawna, ale do dziś pozostaje w niszy, głównie jako narzędzie profesjonalistów. Ray tracing długo wykorzystywany był przede wszystkim przez wytwórnie filmowe, firmy specjalizujące się w grafice komputerowej, na potrzeby modelowania 3D, kinematografii czy chociażby reklamy. Wiele lat musiało upłynąć, aby komputery osobiste były w stanie zapewnić moc obliczeniową, która pozwalałaby sensownie korzystać z możliwości, jakie daje ray tracing. Obecnie istnieje już całkiem sporo programów, które dają możliwość generowania grafiki 3D poprzez ray tracing. Przykłady to Blender, 3ds Max, Maya, POV-ray czy Lightwave 3D.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 02.11.2009 | 1699 odsłon | 2 komentarze
Linia produktów firmy 3Dconnexion – manipulatory 3D – włączając w to produkt flagowy, nowy SpacePilot PRO, jest już obsługiwana przez nową wersję programu Autodesk Maya 2010. Artyści, projektanci i inni entuzjaści środowisk 3D działający w nowym, całościowym trybie pracy, mogą teraz używać myszek 3D do tworzenia kompletnych animacji, projektów i wszelkich prac wirtualnych w sposób naturalny i intuicyjny.

Używanie myszki 3D razem z tradycyjną myszką angażuje obie ręce do wspólnej, zrównoważonej pracy w środowisku 3D i zapewnia większą kontrolę niż w przypadku pracy tylko ze standardową myszką, która nadaje się do pracy na płaszczyznach płaskich.

Oprócz ulepszenia procesu projektowania, myszki 3D firmy 3Dconnexion umożliwiają artystom swobodnie nawigować wokół modeli w celu obejrzenia detali, co ma pomagać im w zidentyfikowaniu potencjalnych kwestii symulacji w Maya nCloth, Maya nParticles, Maya Fluid Effects, Maya Hair oraz Maya Fur. Na przykład: możliwość przejrzenia i weryfikacji projektu pod różnymi kątami pozwala projektantom pracującym w Maya nCloth dostrzec obszary problemu przenikania (takie jak dopasowanie koszuli na piersi awatara) szybciej.

Przyciski na manipulatorach 3D są wstępnie skonfigurowane dla najczęściej używanych komend programu Maya 2010, projektanci mogą jednak dowolnie programować ulubione funkcje.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To może być jeden z ciekawszych flagowców tego roku. 0
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 6
Przenosiny do tańszego regionu. 6
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 10
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Facebook
Ostatnio komentowane