Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 30.11.2012 | 10731 odsłon | 20 komentarzy

W kwietniu bieżącego roku brytyjska Raspberry Pi Foundation uruchomiła pierwsze dostawy zapowiadanych od długiego czasu miniaturowych komputerów, wycenianych na 35 dolarów za sztukę. Od razu zainteresowanie okazało się być wielkie mimo, że dotyczyło czegoś naprawdę maleńkiego.

więcej »
Eryk Napierała | 08.09.2012 | 9843 odsłony | 21 komentarzy

Raspberry Pi zna już pewnie każdy – jeżeli nie dzięki naszemu artykułowi, to przez rozgłos, jaki ta niepozorna platforma zyskała w świecie elektroniki. Ten kompletny komputerek z procesorem ARM, wbudowaną pamięcią RAM i sporym zestawem interfejsów przewodowych został zaprojektowany w Wielkiej Brytanii, gdzie jego twórcy chcieli go produkować. Niestety żadna firma nie uwierzyła w potencjał "maliny" i jej masową produkcję trzeba było rozpocząć w Chinach. Teraz znaczek "Made in UK" powróci na płytę główną platformy – odniesiony do tej pory sukces komputerka okazał się wystarczającą gwarancją dla właścicieli fabryki w południowej Walii.

więcej »
Piotr Kulik | 23.08.2012 | 618766 odsłon | 116 komentarzy
Zanim Raspberry Pi trafiło na rynek, zdążyło wywołać niemałą burzę i skupić wokół projektu sporą społeczność przyszłych użytkowników. Czy naprawdę pojawienie się komputerka kosztującego mniej niż 200 zł jest takim wydarzeniem? Czy słusznie zachwycają się nim tysiące ludzi na całym świecie? Jaką naprawdę ma moc, czy można na nim pograć w Quake'a, z czym muszą się liczyć jego posiadacze, w jakich zastosowaniach da sobie radę, a co jest ponad jego siły? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 66
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 61
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Codemasters znowu dało radę. 20
Eksperyment się nie udał. 16
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 21
Facebook
Ostatnio komentowane