Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 08.03.2009 | 8503 odsłony | 19 komentarzy

Wielu świeżo upieczonych posiadaczy komputerów Apple MacBook Pro 17" (Unibody) z procesorami grafiki NVIDIA GeForce 9600M GT boryka się z problemem artefaktów w wyświetlanym obrazie.

Liczba dotkniętych skutkami usterki klientów jest nieznana. Wiadomo jednak, że u wszystkich objawem są zielone i fioletowe "plamy". Artefakty pojawiają się tylko gdy włącza się jedna z dwóch obecnych w tym modelu kart graficznych. W komputerach tych montowane są zintegrowane układy GeForce 9400M oraz GeForce 9600M GT. Problem pojawia się tylko gdy uaktywnia się ten drugi.

Z wymiany opinii użytkowników komputerów wynika, że problem raczej nie leży po stronie NVIDII (niektórzy dziennikarze sugerują, że układy te są wadliwe). Przyczyną pojawiania się artefaktów jest raczej błąd w konfiguracji układu Apple SMC (System Management Controller). Odpowiada on za udostępnianie interfejsów dla elementów takich jak: wentylatory, czujniki temperatur, czujniki ruchu, i inne.

W niektórych sytuacjach dochodzi do tego, że wentylator przestaje reagować na zmiany temperatur podzespołów. Gdy MacBook Pro 17" jest obciążony (CPU i GPU), to wentylator wciąż pracuje w trybie odpowiadającym spoczynkowi (gdy temperatury są niskie).

Według użytkowników przegrzewanie się podzespołów jest przyczyną ich problemów. Tymczasowym rozwiązaniem jest ręczne zwiększenie prędkości wentylatora. Teraz słusznie niezadowoleni klienci oczekują aktualizacji oprogramowania (firmware), które ma naprawić błędy w systemie regulującym pracę układu chłodzenia.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Zmiany mają pojawić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 4
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 1
Ważna funkcja trafia do DirectX 12. 7
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 5
Starsza wersja doczekała się obniżki ceny. 4
Francuska firma Qarnot dorzuciła do swojej oferty QC-1, a więc grzejnik kopiący kryptowaluty. 25
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 32
Pierwsze wcielenia Lary Croft w unowocześnioych wydaniach. 28
I na dodatek jest to polska firma. 38
Zmiany mają pojawić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 4
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Facebook
Ostatnio komentowane