Tagi
Publikacji na stronę
1
Dawid Grzyb | 14.12.2009 | 2112954 odsłony | 217 komentarzy
Co daje przewagę graczowi komputerowemu w zmaganiach z przeciwnikiem w ulubionej grze? Jeżeli zastanowimy się chwilę, dojdziemy do wniosku, że podstawą są umiejętności. Wygrana zależy również od odpowiednio wysokiej liczby klatek animacji na sekundę. Ostatnimi czasy coraz większą wagę przywiązuje się do urządzeń peryferyjnych. Każdy gracz ma pewne oczekiwania co do funkcjonalności, ergonomii i jakości wykonania sprzętu, z którego korzysta podczas wirtualnych zmagań. Postanowiliśmy skupić się na grupie urządzeń, które nie tylko przekazują do uszu dźwięki w grze, ale są podstawą komunikacji z pozostałymi członkami drużyny. Trzy karty, ponad 30 par słuchawek i my... Oto nasz wielki test słuchawek przeznaczonych dla graczy.     

więcej »
Dawid Grzyb | 04.10.2009 | 475604 odsłony | 94 komentarze
Zdecydowana większość użytkowników komputerowych multimediów słyszała o firmie Creative. Gigant z Singapuru zyskał duży rozgłos głównie dzięki dużej gamie produktów w swojej ofercie oraz ich konkurencyjnym cenom. Ostatnio jest o nich jakby mniej głośno. My postanowiliśmy wrócić do jednego, dosyć specyficznego. Obecne na rynku od ponad dwóch lat słuchawki Creative Aurvana Live! nie dają o sobie zapomnieć. Zyskały one bardzo duże uznanie wśród entuzjastów dobrego dźwięku dzięki stosunkowi jego jakości do ceny. Ale sporo się mówi o poprawianiu dźwięku słuchawek przez wymianę standardowego kabla na inny. Dotyczy to także tego modelu. Zdania na ten temat są jednak dosyć wyraźnie podzielone, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie z bliska. W redakcji jest parę osób, które poważnie podchodzą do kwestii wyboru słuchawek, ale możliwość poprawy dźwięku przez wymianę kabla traktują z dystansem. Mieliśmy dwa identyczne egzemplarze. W jednej parze wymieniliśmy kabel, a drugą pozostawiliśmy w spokoju. Czy faktycznie słychać różnicę i czy jest warta zachodu? więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.02.2009 | 6798 odsłon | 12 komentarzy
Nowa "topowa" kamerka producenta akcesoriów i podzespołów komputerowych. Firma Creative wprowadziła do oferty nową kamerę internetową - Creative Live! Cam Video IM Ultra. Najwyższej jakości obraz i dźwięk w połączeniach internetowych oraz w nagraniach, a także nowe oprogramowanie Live! Central Premium mają być jej najważniejszymi atutami.

Creative Live! Cam Video IM Ultra ma czujnik o wysokiej rozdzielczości 1,3 megapiksela, umożliwiający wykonywanie zdjęć w rozdzielczości zwiększonej programowo do 5 megapikseli i nagrywanie wideo w rozdzielczości do 1,3 megapiksela. Szybkie złącze USB umożliwia nagrywanie o płynności do 30 klatek na sekundę, a mikrofon z technologią redukcji szumów ma zapewniać lepszą jakość dźwięku

Automatyczne strojenie zadba o optymalną jakość obrazu. Użytkownik może jednocześnie nakładać efekty głosowe i wizualne, zarówno podczas komunikacji jak i nagrywania. Inne funkcje to między innymi kontrola rodzicielska, awatary z efektami i proste narzędzie do edycji wideo wchodzące w skład oprogramowania Live! Central Premium na płycie CD.

Creative Live! Cam Video IM Ultra dostarczana jest z oprogramowaniem do domowego montażu wideo muveeNow 2.0. Kamera jest już dostępna na polskim rynku w cenie 239 złotych brutto.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 04.02.2009 | 8775 odsłon | 2 komentarze
Creative wprowadza nowe oprogramowanie Live! Central do kamer internetowych serii Creative Live! Centralnym elementem programu jest konsola dająca ławy dostęp do czterech najważniejszych obszarów:
  • My Live! Cam, gdzie zlokalizowane są funkcje nagrywania i przeglądania wideo, zdjęć i wysyłania ich do YouTube
  • Live! Effects, gdzie można dodawać różne efekty wizualne do czatów wideo i nagrań
  • My Settings, gdzie dostępne są wszystkie ustawienia kamery Live! Cam
  • My Videos & Photos – biblioteki zdjęć i nagrań wideo.

Oprogramowanie Live! Central dostępne jest w trzech wersjach:

  • Live! Central Lite - udostępnia funkcje kontroli rodzicielskiej i prywatności a także funkcje rozjaśniania twarzy i zmiękczania kolorystyki skóry.
  • Live! Central - wersja wzbogacona o oprogramowanie do prezentacji slajdów MediaShow, efektów wizualnych i dźwiękowych, awatarów oraz program muveeNow 2.0 do domowego tworzenia i edycji wideo.
  • Live! Central Premium, oferująca dodatkowo system redukcji hałasów tła, funkcję korekty barwy skóry, funkcję wyostrzania obrazu podczas ruchu (tylko z kamerą Live! Cam Optia AF) oraz oprogramowanie Avatar Creator.

Kamery Live! Cam z oprogramowaniem w wersji Live Central i Live Central Premium dostarczane są również z programem do domowego tworzenia i edycji wideo muveeNow 2.0.

Oprogramowanie Live! Central dostępne jest wraz z kamerami internetowymi serii Creative Live! Cam, obejmującymi następujące modele: Live! Cam Optia AF, Live! Cam Optia Pro, Live! Cam Video IM Ultra, Live! Cam Video IM, Live! Cam Chat IM oraz Live! Cam Notebook , Live! Cam Notebook Pro, Live! Cam Notebook Ultra.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 17.01.2008 | 2005703 odsłony | 397 komentarzy
W 1998 roku świat ujrzał pierwszą kartę dźwiękową, oferującą w pełni sprzętowy system symulacji tzw. "efektów środowiskowych". Mowa oczywiście o kartach Creative Sound Blaster Live!, opartych na układach EMU10K1. W tym samym czasie, obecnie nieistniejąca już firma Aureal Semiconductor sprzedawała układy Vortex, oferujące sprzętowe pozycjonowanie dźwięku w przestrzeni. Wtedy przewaga kart dźwiękowych Live! (a konkretnie ich odmian 5.1) nad produktami konkurenta polegała między innymi na tym, że te pierwsze umożliwiały zbudowanie typowego, sześciokanałowego kina domowego, podczas gdy nawet karty Vortex 2 nie zdołały przekroczyć granicy czterech kanałów. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Chyba mało kto lubi gluty. 55
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 23
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Windows Store znów zawodzi. Microsoft wybitnie nie ma szczęścia do premier swoich pecetowych gier. 26
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Facebook
Ostatnio komentowane