Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 16.11.2009 | 2849 odsłon | 12 komentarzy
Platforma Intel Pine Trail wzbudza sporo emocji i z pewnością jest jednym z najbardziej wyczekiwanych rozwiązań w dziedzinie komputerów przenośnych. Podczas gdy firma AMD wciąż nie ma poważnej odpowiedzi na rynku netbooków, Intel już niebawem ruszy z ofensywą, wyposażony w nową generację tego typu komputerów.

Z amerykańskiej, Federalnej Komisji Łączności wyciekły zdjęcia oraz specyfikacja przygotowanego przez firmę Lenovo netbooka, opartego na Pine Trail. Oznaczony symbolem FL5-B3 komputer ma wyświetlacz LCD o przekątnej 10,1 cala i natywnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Wyposażono go w pracujący z częstotliwością 1,66 GHz procesor "Pineview" (prawdopodobnie Atom N450) ze zintegrowanym procesorem grafiki, płytę główną z chipsetem NM10 Express, 2 GB pamięci RAM typu DDR2-667 w postaci modułów wyprodukowanych przez Samsunga, a także w dysk twardy Seagate o pojemności 250 GB.

Netbook ma też kontroler WiFi, kamerę internetową oraz gładzik ze zintegrowanymi "przyciskami myszy".

Platforma procesorowa Intel Pine Trail oficjalnie ma zostać zaprezentowana w styczniu przyszłego roku. Na oficjalną premierę nowego netbooka Lenovo przyjdzie nam zapewne poczekać własnie do tego czasu.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Eksperyment się nie udał. 16
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 21
Facebook
Ostatnio komentowane