Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 30.06.2017 | 6362 odsłony | 8 komentarzy

Gra fanów Halo dla fanów Halo. Installation 01 to gra tworzona przez fanów serii Halo, opracowywana już od dłuższego czasu. Z tego typu produkcjami zawsze jest jeden podstawowy problem - legalność. Stworzone przez fanów gry nawiązujące m.in. do Metroid 2, Legend of Zelda: Breath of the Wild, czy Metal Gear Solid, były kolejno ubijane przez wydawców.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.10.2015 | 138968 odsłon | 80 komentarzy

Użytkownicy systemu operacyjnego Windows 10, wśród których najwięcej jest osób, które dokonały aktualizacji z Windowsa 7, teraz skarżą się na problemy z dokonywaniem ponownej aktywacji. Okazuje się, że niektórzy z użytkowników na własnych skórach przekonali się o tym, że nawet aktualizacja BIOS-a płyty głównej może sprawić, że aktywna licencja wygaśnie, a jej ponowne uzyskanie staje się niemożliwe.

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 27.11.2009 | 10464 odsłony | 47 komentarzy

Największy na tej planecie serwis z torrentami zdecydował się na usunięcie wszystkich torrentów, które potencjalnie mogą naruszać prawa autorskie. Zarządcy Mininova zamierzają uczynić serwis naprawdę legalnym.

Działanie to nie jest bynajmniej kaprysem menedżerów Mininova, lecz realizacją postanowienia sądu. Serwery Mininova zlokalizowane są w Holandii. Przypomnijmy - tego lata holenderski sąd po rozpatrzeniu pozwu wniesionego przez europejską organizację BREIN, nakazał usunięcie wszystkich torrentów naruszających prawa autorskie.

Początkowo serwis próbował wdrożyć różnego typu systemy filtrowania w celu odrzucania treści naruszających prawa autorskie. Okazało się to jednak niemożliwe. Zastosowano inne rozwiązanie: usunięto wszystkie torrenty, oprócz tych umieszczonych przez usługę Content Distribution umożliwiającą artystom i producentom publikowanie ich treści w Mininova.

 

więcej »
Daniel Kukieła | 15.08.2008 | 245175 odsłon | 133 komentarze

Jak zapewne zauważyliście, na naszym forum co chwila pojawia się pytanie o legalność systemu Windows sprzedawanego na aukcjach internetowych. Oferty są kuszące: cena systemu wynosi zazwyczaj około 100 złotych. Postanowiłem dowiedzieć się więcej na temat wybranej aukcji.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Niedrogi sprzęt do domu i pracy. W portfolio marki Prestigio pojawił się nowy notebook Smartbook 133S. 1
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 14
Wiedźmin łącznie sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów kopii. 38
Zła wiadomość dla osób, które słuchają muzyki za pośrednictwem platformy. 26
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Facebook
Ostatnio komentowane