tagi

Intel kupił Offset Software

Piotr Bulski 23.02.2008 3
Producent procesorów zainteresował się niewielkim niezależnym studiem, które w minionym roku mogło wzbudzić żywszą akcję serca amatorów gier w stylu fantasy zapowiedzią produkcji zwanej "Project Offset". Utrzymany w klimacie "Władcy pierścieni" trailer prezentował niezłą grafikę, wartką akcję i tryby gry FPP i TPP. Niedawno na stronie firmy pojawiła się informacja o przejęciu jej przez Intela

Serwis Beyond3D ma pewną teorię na temat przejęcia. Może być ono powiązane z planowanym przez giganta wejściem na rynek procesorów graficznych, nie takich w których obecnie Intel dominuje, czyli chipów zintegrowanych, ale modeli wydzielonych, podobnych tym od Nvidii i ATI. Być może firma zechce wykorzystać projekt Offset Software, lub ich inne produkcje by pochwalić się możliwościami własnego dzieła opisywanego kodowo nazwą Larrabee, gdy to zostanie już ujawnione. Serwis The Tech Report wspomina, iż może to nastąpić około 2009-2010 roku.

Zainteresowani produkcją Offset Software znajdą film przedstawiający jej najnowsze dzieło poniżej. Stronę studia można znaleźć tutaj.