tagi

Hewlett Packard Enterprise przejmuje Cray za 1,3 mld dolarów

Adrian Kotowski 17.05.2019 1

Niespodzianka na weekend. Hewlett Packard Enterprise poinformował, że przejmie firmę Cray, zajmującą się budową wysokowydajnych platform obliczeniowych i superkomputerów. Wartość transakcji to około 1,3 mld dolarów, które jednak powinny błyskawicznie się zwrócić, ze względu na przewidywany wzrost całego segmentu HPC. Przejęcie jest ciekawe również z powodu niedawnego ogłoszenia współpracy Cray z AMD, przy budowie najszybszego superkomputera na świecie.

Nvidia przejmuje Mellanox za 6,9 mld dolarów

Adrian Kotowski 11.03.2019 13

Zieloni zagrali Intelowi na nosie. Nvidia ogłosiła dzisiaj przejęcie firmy Mellanox, za którą Jensen Huang i spółka zapłacą aż 6,9 mld dolarów. Zakup ma wzmocnić zielonych na rynku HPC, na którym oba podmioty mają już teraz bardzo silną pozycję. Informacja o przejęciu jest jednak o tyle ciekawa, że nabyciem Mellanox bardzo mocno zainteresowany był Intel, który miał już wcześniej złożyć swoją ofertę. Najwidoczniej Nvidia przebiła pod tym względem niebieskich.

THQ Nordic przejęło Warhorse Studios

Adrian Kotowski 13.02.2019 11

Firma rośnie jak na drożdżach. THQ Nordic w ostatnim czasie szaleje na rynku przejmując wiele mniejszych i większych podmiotów z branży gier. Tym razem padło na Warhorse Studios, odpowiedzialne za niezłą produkcję RPG Kingdom Come: Deliverance. Kwota transakcji nie była tym razem duża, jak na standardy rynku, ale przejęcie jest bardzo ważne w perspektywie powstania kolejnych dużych tytułów.

IBM przejmuje Red Hat za 34 mld dolarów

Adrian Kotowski 29.10.2018 24

Ogromna transakcja staje się faktem. IBM poinformował o przejęciu firmy Red Hat za kwotę aż 34 mld dolarów. To największy zakup w całej historii Big Blue, który ma mu pomóc w rozwoju oferty oprogramowania i usług subskrypcyjnych. To z kolei jest niezwykle ważne z powodu spowolnienia na rynku serwerowym, gdzie spada zapotrzebowanie na komputery typu mainframe.

Corsair przejmuje Elgato Gaming

Adrian Kotowski 27.06.2018 0

Corsair pogłębia ekspansję na rynku sprzętu dla graczy. Przedsiębiorstwo poinformowało dzisiaj, że przejęło firmę Elgato Gaming, znaną z produkcji sprzętu do nagrywania i strumieniowania wideo. Kwota transakcji nie została niestety ujawniona, choć zapewne nie była niska, znając pozycję przejmowanego podmiotu w jego segmencie rynku.

Sega przejmuje Crytek Black Sea

Adrian Kotowski 07.03.2017 5

Zespół stał się częścią Creative Assembly. Nie tak dawno informowaliśmy o dużych problemach Cryteka, przez które niemiecka firma musiał zamknąć większość swoich oddziałów. Sytuację tę wykorzystała Sega, która zdecydowała się na przejęcie bułgarskiego studia Crytek Black Sea. Podmiot zajmie się tworzeniem nowych, niezapowiedzianych jeszcze gier.

Foxconn obniżył o 900 mln dolarów ofertę przejęcia firmy Sharp

Adrian Kotowski 22.03.2016 8

Według doniesień zachodnich mediów, Foxconn postanowił zmniejszyć swoją ofertę zakupu firmy Sharp. Ma to związek z informacjami mówiącymi o licznych nieuregulowanych zobowiązaniach japońskiego przedsiębiorstwa, o których Tajwańczycy nie zostali w żaden sposób poinformowani. Foxconn obawia się też, że jego partner zamknie rok finansowy z gorszym wynikiem niż wcześniej przewidywano.

Intel finalizauje przejęcie Altery

Adrian Kotowski 30.12.2015 5

Firma Intel ogłosiła finalizację przejęcia Altery. Tym samym producent programowalnych układów logicznych (FPGA) został włączony do struktur niebieskich. Przedsiębiorstwo z Santa Clara twierdzi, że dzięki przejęciu możliwe będzie poszerzenie portfolio produktów z dziedziny analizy danych i internetu rzeczy. 

Intel i Altera wznowiły rozmowy o fuzji

Adrian Kotowski 19.05.2015 6

Firmy Intel i Altera wznowiły rozmowy dotyczące możliwej fuzji obu przedsiębiorstw. Według informacji New York Post, byłoby to jedno z największych przejęć w historii niebieskich. Wcześniejsze rozmowy upadły, bo oba przedsiębiorstwa nie mogły dojść do porozumienia w kwestii ostatecznej kwoty zakupu. Transakcja ma być niezwykle istotna dla Intela, który chce zdywersyfikować swoją działalność.