tagi

THQ Nordic kupiło studio Piranha Bytes

Adrian Kotowski 23.05.2019 4

Czyżby nowy Gothic na horyzoncie? THQ Nordic poinformowało o zakupie studia Piranha Bytes, doskonale znanego wszystkim fanom gier RPG. Przejęcie daje nadzieje na powstanie kontynuacji wielu znanych marek, cenionych szczególnie w naszym kraju.

Turtle Beach przejmuje firmę Roccat

Adrian Kotowski 15.03.2019 11

Zmiany na rynku sprzętu dla graczy. Turtle Beach poinformowało o rozpoczęciu procesu przejęcia firmy Roccat, znanego producenta akcesoriów komputerowych. Dzięki tej decyzji nabywca niemieckiej marki będzie mógł poszerzyć portfolio swoich produktów i dotrzeć do większej liczby klientów, szczególnie tych z Azji. Turtle Beach twierdzi, że chce w ten sposób zdobyć więcej udziałów w wartym 2,9 mld dolarów rynku słuchawek, klawiatur i myszek dla graczy.

IBM przejmuje Red Hat za 34 mld dolarów

Adrian Kotowski 29.10.2018 24

Ogromna transakcja staje się faktem. IBM poinformował o przejęciu firmy Red Hat za kwotę aż 34 mld dolarów. To największy zakup w całej historii Big Blue, który ma mu pomóc w rozwoju oferty oprogramowania i usług subskrypcyjnych. To z kolei jest niezwykle ważne z powodu spowolnienia na rynku serwerowym, gdzie spada zapotrzebowanie na komputery typu mainframe.

Corsair przejmuje Elgato Gaming

Adrian Kotowski 27.06.2018 0

Corsair pogłębia ekspansję na rynku sprzętu dla graczy. Przedsiębiorstwo poinformowało dzisiaj, że przejęło firmę Elgato Gaming, znan± z produkcji sprzętu do nagrywania i strumieniowania wideo. Kwota transakcji nie została niestety ujawniona, choć zapewne nie była niska, znaj±c pozycję przejmowanego podmiotu w jego segmencie rynku.

BlackBerry przejmuje firmę Good Technology

Adrian Kotowski 08.09.2015 8

BlackBerry przejmuje jednego ze swoich największych konkurentów, przedsiębiorstwo Good Technology. Oba podmioty rywalizuj± przede wszystkim na rynku usług mobilnych dla klientów biznesowych i powiększenie portfolio produktów z pewno¶ci± bardzo przyda się kanadyjskiej firmie.