tagi

Kup procesor Ryzen 7 lub Ryzen 5 i odbierz za darmo grę Tom Clancy's The Division 2

Adrian Kotowski 18.01.2019 15

Dobry czas na ulepszenie platformy. AMD ruszyło z nową akcją promocyjną, w ramach której nabywcy wybranych procesorów Ryzen otrzymają bezpłatnie grę Tom Clancy’s The Division 2. Sprzęt należy oczywiście kupić w wyznaczonym terminie i u wybranego partnera czerwonych. Warto też wspomnieć o tym, że liczba kodów na grę jest ograniczona, więc istnieje możliwość, że promocja zostanie zakończona przed czasem.

Intel i Altera wznowiły rozmowy o fuzji

Adrian Kotowski 19.05.2015 6

Firmy Intel i Altera wznowiły rozmowy dotyczące możliwej fuzji obu przedsiębiorstw. Według informacji New York Post, byłoby to jedno z największych przejęć w historii niebieskich. Wcześniejsze rozmowy upadły, bo oba przedsiębiorstwa nie mogły dojść do porozumienia w kwestii ostatecznej kwoty zakupu. Transakcja ma być niezwykle istotna dla Intela, który chce zdywersyfikować swoją działalność. 

Apple rozważa przejęcie ARM

Piotr Gontarczyk 09.04.2015 17

ARM, a więc firma stojąca za coraz bardziej popularną architekturą ARM, niebawem może stać się własnością Apple. Właśnie pojawiły się doniesienia o tym, że w Cupertino przygotowywane są plany przejęcia ARM, choć rzekomo jeszcze ostatecznej decyzji nie podjęto. Zaledwie parę tygodni temu pojawiła się informacja o tym, że Samsung znowu wykazuje zainteresowanie wykupieniem AMD. Jeżeli zwarte w tych informacjach plany zostaną zrealizowane, to branżę mikroprocesorów może czekać zmiana na skalę, jakiej naprawdę dawno nie wiedzieliśmy.