Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 16.02.2015 | 13414 odsłon | 24 komentarze

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat mających się dopiero pojawić procesor Intel Skylake-Y, przeznaczonych dla tabletów hybrydowych. Dane dotyczące 5-watowego procesora Skylake-Y zestawiono z obecnie dostępnymi procesorami Broadwell-Y (np. Core M-5Y10).

więcej »
Piotr Gontarczyk | 21.07.2012 | 11487 odsłon | 37 komentarzy

Więcej mocy, z możliwością wymiany. USB 3.0 Promoter Group, przy współpracy ze swoim odpowiednikiem, zajmującym się USB 2.0, a więc między innymi firmy Hewlett-Packard, Intel, Microsoft, Renesas, ST-Ericsson oraz Texas Instruments, oficjalnie poinformowały o tym, że zakończono prace nad nową specyfikacją zasilania USB.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.01.2009 | 13665 odsłon | 50 komentarzy

Czy po latach prezentowania możliwości ogniw DMFC coś się wreszcie ruszy? Na targach CES 2009 firma Toshiba, w szklanej gablocie, wystawiła swoje najnowsze dzieło - zasilany ogniwem paliwowym minikomputer. Nowy produkt wygląda trochę jak wyjęty z kart przyszłości.

Nowe dzieło Toshiby to dwuczęściowa konstrukcja, z małym monitorem, i miniaturową klawiaturą bezprzewodową. Komputer na razie zapowiadany jest jako stacjonarna przeglądarka internetowa.

Oba elementy zestawu zasilane są nowatorskim ogniwem paliwowym, w którym źródłem energii jest czysty metanol (alkohol metylowy). Według producenta komputer z takim zasilaniem może pracować nawet przez tydzień! Metanol można potem oczywiście uzupełniać.

Zaprezentowany komputer działał pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows XP, ale gdy produkt ten wejdzie na rynek, być może zastąpi go Windows 7. Niestety specyfikacja komputera nie jest znana. 

Warto wiedzieć, że ogniwa DMFC mogą zasilać urządzenia o stosunkowo niskim poborze energii. Tego typu ogniwa działają za to długo, i zajmują bardzo mało miejsca. Kilka lat temu, gdy opracowano prototypy uznano, że będą one idealnym źródłem prądu dla komputerów i odtwarzaczy przenośnych, a także dla wszelkiego rodzaju telefonów komórkowych.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Toshiba mogłaby uruchomić masową produkcję nowych komputerów. Ogniwa paliwowe zasilane metanolem (DMFC) znane są co prawda od lat, ale wciąż pozostają niedostępne dla szerszych mas.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Facebook
Ostatnio komentowane