Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 22.06.2017 | 8413 odsłon | 22 komentarze

Lenovo przez blisko dwa lata milczało. Nie trzeba być w sędziwym wieku, aby pamiętać, że niegdyś jednymi z najlepiej ocenianych laptopów do pracy były legendarne ThinkPady marki IBM i później Lenovo. Miały sporo cech wyróżniających je na tle konkurencji i znajdowały miejsce w przeróżnych zastosowaniach - nawet Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 09.08.2016 | 22104 odsłony | 16 komentarzy

Gigantyczny zbiór - dostępny za darmo. Bez żadnego rozgłosu ekipa The Internet Archive powiększyła zasoby swojego Software Library Project o aż ponad 10 tysięcy gier i programów, które pierwotnie powstały dla komputerów Commodore Amiga. Dzięki The Internet Archive, spora część z nich może być uruchamiana bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.04.2012 | 17155 odsłon | 11 komentarzy

Już za niewiele ponad tydzień Wrocław stanie się europejskim centrum retroinformatyki. Stanie się tak za sprawą organizowanej imprezy o nazwie Dawne Komputery i Gry. Wydarzenie ma na celu pokazanie, jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.12.2009 | 10847 odsłon | 39 komentarzy
Każdemu kto ma na karku tyle lat aby pamiętać bardzo popularny w latach 50-tych ubiegłego wieku telewizor Philco Predicta (oczywiście w Polsce niedostępny), nowy projekt komputera Philco PC zapewne uniesie kąciki ust.

SchultzeWORKS zaprezentowało projekt komputera, który przypomina nettopa, na którym ustawiony jest monitor LCD. Projekt i stylistyka rzeczywiście mocno nawiązuje do kształtów sprzętu RTV, popularnych jeszcze około 50 lat temu. W zestawie znajduje się też bardzo ciekawa klawiatura z klawiszami przypominającymi te, które można znaleźć w maszynach do pisania, także z okresu lat 50-tych.

Do tego mamy mysz, która przypomina bardziej pedał mechanizmu nożnego napędzania starego typu maszyn do szycia. Uwagę zwraca też konstrukcja wyświetlacza, a raczej ramki na której jest zawieszony. Przypomina ona nie tylko telewizor Philco Predicta. Tego typu konstrukcje można zobaczyć na przykład w serii bajek "The Jetsons".

Nie wiem jak Wam, ale mi wydaje się, że masowa produkcja tego zestawu przyniosłaby mu sporą popularność. Trzeba przyznać, że rzadko widuje się tak piękny komputer.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 61
Będzie też wersja Explore Edition. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 79
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Codemasters znowu dało radę. 11
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Facebook
Ostatnio komentowane