Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 22.01.2013 | 39070 odsłon | 35 komentarzy

W trakcie tegorocznych targów CES wiele uwagi przyciągały nowinki techniczne, głównie związane z tabletami, smartfonami, kamerami cyfrowymi, monitorami, telewizorami, ale w tym gąszczu elektroniki użytkowej kryła się nieliczna grupa urządzeń z innych kategorii.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 29.11.2011 | 7354 odsłony | 24 komentarze

Matthew Kim, architekt oraz projektant samochodów wyścigowych parę razy już zaskakiwał własnymi projektami komputerów osobistych. Tym razem Kim przygotował nowe cacko, wykonane w formie 9-calowego sześcianu.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 11.05.2011 | 38665 odsłon | 37 komentarzy
Pamięci przenośnych USB jest bez liku. Wśród nich są produkty, które służą tylko jako typowe pendrive'y, ale także takie, które mają "jakieś" dodatkowe funkcje. Najnowsze dzieło programisty, Davida Brabena, wszystko jednak bije na głowę. więcej »
Piotr Gontarczyk | 11.10.2009 | 9711 odsłon | 21 komentarzy
Wiele różnych modyfikacji komputerów PC świat już widział. Ta jest naprawdę inna. W typowej obudowie komputerowej stworzono najprawdziwszy pokój dzienny, dopracowany tak, że tylko czekać, aż ktoś wyjdzie z toalety (niewykluczone, że jest w planach) i zajmie miejsce w miniaturowym fotelu, tuż obok miniaturowego stolika.

Gdy się liliput będzie chciał zdrzemnąć, nie ma problemu, bo po lewej znajduje się malutka kanapa. Wystrój wnętrza uzupełnia czerwony dywanik oraz stylowa lampa stojąca.

Autor tej modyfikacji postarał się nawet o miniaturowy egzemplarz gazety New York Times, ułożonej na fotelu. Widać, że mieszkaniec nie może też narzekać na pożywienie, bo na stoliku leży opakowanie krakersów.

Warto zwrócić uwagę na brak przypadku w doborze kolorystyki. Płyta główna idealnie komponuje się w tle. Grzanie od procesora i innych komponentów komputera jest? Jest. Klimatyzacja zapewniana przez wentylatory jest? Jest. Żyć, nie umierać!

Niestety nie wiadomo, kto jest autorem tego jakże nietypowego komputera.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 02.09.2009 | 2717 odsłon | 7 komentarzy
Francuska firma UNOWHY zaprezentowała kuchenny komputer, w formie tabletu, o nazwie QOOQ. Urządzenie posiada 10-calowy dotykowy wyświetlacz.

Wyposażono je w 8 GB wbudowanej pamięci, w której znajduje się ponad dwa tysiące przepisów najlepszych szefów kuchni, około tysiąca filmów oraz przydatne aplikacje, np. do sporządzania listy zakupów lub układania menu.

Wodoodporna obudowa QOOQ o rozmiarach 26 x 17 cm jest pokryta materiałem, zapobiegającym przypadkowemu wyśliźnięciu się produktu z rąk. Dodatkowo, tablet ma port Ethernet, USB oraz czytnik kart pamięci SD.

Urządzenie znajdzie się w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca, w cenie 349 euro za sztukę.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 17.08.2009 | 9979 odsłon | 13 komentarzy
Dla osób, które pracują przy komputerze i lubią mieć wszystko pod ręką, zaprojektowana została specjalna nadstawka na biurko U-Board z trzema dodatkowymi portami USB 2.0.

Wykonany z 5mm szkła blat, który umieszcza się bezpośrednio nad klawiaturą, może znieść obciążenie do 15 kilogramów. Wydaje się to wielkością wystarczającą, jeśli chcemy położyć na niej nie tylko swoje notatki, książkę, czy tablet, ale nawet laptop.

Po obydwu bokach znalazły otwory do których można przymocować podstawkę na napoje, dzięki czemu nie tylko zyskamy kilka cennych centymetrów kwadratowych, ale i umożliwimy swobodne manewrowanie przewodową myszą.

Biały kolor i obłe kształty skojarzą się z pewnością jednoznacznie miłośnikom urządzeń firmy Apple, zaś pozostali, przez awangardowy design tego elektronicznego „stolika” mogą odnieść wrażenie, że pochodzi on z nowego zestawu pewnego szwedzkiego producenta mebli. Niemniej, produkt wyróżnia się prostą i nowoczesną stylistyką, dzięki której ma szansę podbić serca estetów.

Koszt urządzenia to wydatek rzędu 5000 jenów, tj. ok. 50 dolarów

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 66
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 61
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Codemasters znowu dało radę. 20
Eksperyment się nie udał. 16
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 21
Facebook
Ostatnio komentowane