Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 01.03.2019 | 8145 odsłon | 51 komentarzy

Serwis w końcu zabierze się za ochronę dzieci i młodzieży. Na blogu twórców opublikowano notkę dotyczącą zmian związanych z bezpieczeństwem nieletnich na platformie YouTube. Władze serwisu postanowiły wyłączyć komentarze pod milionami filmów najmłodszych youtuber’ów, by w ten sposób chronić ich przed agresywnymi zachowaniami, np. ze strony grup pedofilskich.

więcej »
Bartosz Czechowicz | 13.12.2017 | 6461 odsłon | 11 komentarzy

To małe, ale bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników usprawnienie. Facebook rozpoczął testy tzw. prywatnych komentarzy - donosi redakcja portalu The Verge. Dzięki funkcji osoba udzielająca się w dyskusji np. pod postem może wybrać, kto dokładnie zobaczy publikowaną wypowiedź.

więcej »
Adrian Kotowski | 22.09.2016 | 73972 odsłony | 29 komentarzy

I Ty możesz zostać bohaterem na YouTube. Serwis uruchomił nowy program YouTube Heroes, który ma sprawdzić, że użytkownicy mocniej zaangażują się w moderowanie komentarzy, tłumaczenie filmów lub odpowiadanie na oficjalnym forum pomocy. Przygotowano szereg nagród, mających być zachętą dla internautów. Osoba należąca do programu będzie miała dostęp do kilku bonusów, niemożliwych do uzyskania w inny sposób.

więcej »
Adam Szymański | 11.06.2016 | 3367 odsłon | 3 komentarze

Serwis Marka Zuckerberga postanowił pójść z duchem czasu i umożliwić użytkownikom dodawanie nowego typu komentarzy. Od teraz mogą oni bowiem wypowiedzieć się pod postami za pomocą krótkiego filmu wideo, który w pewnych okolicznościach ma być wygodniejszy od tradycyjnego tekstu. Na razie funkcja ta jest dopiero globalnie wdrażana, ale można przypuszczać, że niedługo stanie się popularna w przypadku chęci przedstawienia dłuższej wypowiedzi.

więcej »
Adrian Kotowski | 20.06.2014 | 34179 odsłon | 13 komentarzy

Większość użytkowników internetu korzysta z jakiegokolwiek systemu komentarzy, czy to Disqusa, czy systemu Facebooka lub po prostu zwykłego, autorskiego, z jakim spotykamy się na wielu portalach internetowych. Problemem jest jednak mnogość rozwiązań, która może zniechęcać użytkowników do wypowiadania się przez wymóg tworzenia kilku kont. Mozilla wraz z New York Times i Washington Post postanowiły popracować nad rozwiązaniem tej kwestii.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 26.09.2013 | 42166 odsłon | 86 komentarzy

Od długiego czasu użytkownicy serwisu YouTube są nagabywani o to, aby połączyli swoje konta z kontami w serwisie społecznościowym Google+, a jeśli ich nie mają, to powinni je założyć. Oba serwisy należą do firmy Google, która robi co tylko może, aby jak najbardziej zwiększyć liczbę osób korzystających z Google+. Wygląda na to, że internauci stracą kolejny punkt oporu przed tzw. Kręgami, a więc grupkami znajomych i innymi funkcjami serwisu społecznościowego firmy Google.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 05.02.2010 | 10778 odsłon | 295 komentarzy

Na Waszą prośbę wprowadziliśmy możliwość oceniania komentarzy pod publikacjami. System umożliwia wystawianie ocen wypowiedzi czytelników w jednopunktowej skali – plusik (plus jeden punkt) powinien być przyznawany wypowiedziom ciekawym i wartym przeczytania, zaś minusik (minus jeden punkt) należy dać komentarzowi pozbawionemu jakichkolwiek wartości. Oceny użytkowników się sumują. Jeżeli komentarz uzyska ocenę -5 lub niższą, jest automatycznie ukrywany (chociaż istnieje możliwość jego podejrzenia – trzeba w tym celu kliknąć przycisk umieszczony koło daty komentarza).

System oceniania komentarzy pozwoli Wam na samodzielne wartościowanie wypowiedzi pod artykułami i aktualnościami. Wielu czytelników sugerowało, że wraz z rosnącą popularnością PCLab.pl (w styczniu odwiedziło nas przeszło trzy miliony użytkowników unikalnych!) przybyło także internetowych trolli, którzy zaśmiecają komentarze. Oddajemy teraz w Wasze ręce narzędzie, dzięki któremu samodzielnie będziecie mogli doprowadzać do ukrywania mało wartościowych wypowiedzi.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 27.01.2009 | 7949 odsłon | 60 komentarzy

Wprowadziliśmy dziś kilka nowych funkcji na naszym portalu. Zapewne zauważyliście, że w bloczkach pojawiła się liczba komentarzy (gdy są przeczytane, liczba zmienia kolor na szary; funkcja ta dostępna jest jednak tylko dla użytkowników zalogowanych). Nowością jest też możliwość stosowania emotikonek w komentarzach, a także umieszczanie obrazków (zdjęcia będą automatycznie skalowane). W komentarzach zaimplementowaliśmy też nowy dekoder kodu BB. Zachęcamy do kliknięcia symbolu (?) koło okna wpisywania komentarza po więcej informacji.

Dodaliśmy także nowy bloczek "Ostatnio komentowane", w którym śledzić możecie najnowsze dyskusje pod artykułami, aktualnościami czy plikami.

Ponieważ kod obecnej, trzeciej wersji portalu uznaliśmy już za stabilny, a większość podstawowych, pierwotnie zaplanowanych funkcji została zaimplementowana, usunęliśmy napis "BETA" koło logo PCLab.pl. Nie oznacza to oczywiście, że nowe funkcje nie będą się już pojawiały. Wręcz przeciwnie - w pocie czoła pracujemy nad wdrażaniem kolejnych "ficzerów!" :-)

więcej »
Paweł Pilarczyk | 21.07.2008 | 4031 odsłon | 43 komentarze
Dodaliśmy dziś nowe, bardzo użyteczne funkcje w komentarzach. Pierwsza to automatyczne przeskakiwanie do pierwszego nieprzeczytanego komentarza. System jest jednak bardziej zaawansowany niż ten na naszym forum, gdzie wejście do każdego wątku powoduje zaznaczenie wszystkich jego stron jako przeczytanych (nawet jeśli przeczytaliśmy tylko dwie pierwsze strony w wątku liczącym 30 stron). W komentarzach jako przeczytane zaznaczamy jedynie stronę aktualną i strony wcześniejsze. Jeśli komentarzy do artykułu jest bardzo dużo, można sobie ich lekturę rozłożyć na raty. Nasz system zapamięta, na której stronie zakończyło się ich lekturę.

Druga funkcjonalność to zaznaczanie szarym kolorem przeczytanych komentarzy. Przypomnijmy, że taka funkcjonalność była już dostępna na PCLab.pl w pierwszej wersji layoutu (a więc już w roku 2002), jednak po przełączeniu komentarzy na forum w 2004 r. – z powodu ograniczeń kodu forum – została usunięta. Teraz znów powraca.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 21.06.2008 | 4559 odsłon | 103 komentarze

Na Waszą prośbę dodaliśmy awatary w komentarzach pod artykułami. Teraz łatwiej będzie Wam rozpoznać wypowiadające się osoby. Awatary są mniejsze niż na forum - mieszczą się w kwadracie 32x32 piksele. Dzięki temu nie odwracają uwagi od wypowiedzi, a przy okazji mniej obciążają nasze zapchane już łącze.

Jeśli wykorzystywane przez Was awatary nie są kwadratowe, sugerujemy ich podmianę na takowe, gdyż najlepiej się wtedy prezentują. Najgorzej widoczne są obrazki o kształcie wąskiego prostokąta.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 03.06.2008 | 5165 odsłon | 75 komentarzy
Z lektury artykułu o nowej szacie graficznej PCLab.pl wynika, że jednym z najbardziej irytujących "problemów" nowego layoutu dla wielu naszych stałych czytelników jest przeniesienie komentarzy z forum bezpośrednio pod publikacje. Komentarze z kilku istotnych względów już nie wrócą na forum, jednak nasz system komentarzy chcemy usprawnić na tyle, by komentowanie artykułów i aktualności było dla Was przynajmniej tak wygodne, jak na forum.

W stosunku do pierwotnej wersji layoutu sprzed dwóch dni poczyniliśmy następujące zmiany:

  1. czcionkę komentarzy zmieniliśmy z szarej na czarną
  2. po dodaniu nowego komentarza użytkownik jest przerzucany do dodanej przez siebie wypowiedzi (wcześniej przerzucany był do pierwszego komentarza w wątku).
  3. link Raportuj przeniesiony został z prawej strony na lewą
  4. dodana została opcja odpowiadania na inne odpowiedzi. Uwaga: podobnie jak na forum, można dodawać odpowiedzi na kilka komentarzy jednocześnie - wystaczy kliknąć pod każdym "Odpowiedz"

Zwracamy jednocześnie uwagę, że w komentarzach działa kod BB (a więc m.in. znaczniki [b], [i], [quote] czy [url]).

Zachęcamy do wypróbowania nowej funkcjonalności komentarzy :-)

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 26
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Facebook
Ostatnio komentowane