tagi

Nintendo Switch z GPU Nvidia Maxwell

Piotr Gontarczyk 15.12.2016 42

Za mało czasu na Pascala. Nowa konsola Nintendo Switch, jak donoszą źródła ekipy VentureBeat, zajmującej się grami, oparta będzie na układzie SoC (System-on-a-Chip) Nvidia Tegra z procesorem grafiki korzystającym z architektury Maxwell. Wybór starszej generacji GPU Nvidii miał być podyktowany chęcią szybszego wprowadzenia Switcha na rynek.

Nvidia zapowiada wydarzenie Made to Game

Piotr Gontarczyk 12.02.2015 17

Na 3 marca bieżącego roku Nvidia zaplanowała specjalne wydarzenie, na które zaprasza zaprasza hasłem "Made to Game". Warto od razu zauważyć, że co prawda będzie to drugi dzień targów MWC 2015 (Mobile World Congress) w Barcelonie, ale wydarzenie Nvidii odbędzie się w San Francisco, w ramach konferencji GDC 2015 (Game Developers Conference).

Nvidia Tegra X1 - prezentacja

Adrian Kotowski 05.01.2015 43

Firma Nvidia zaprezentowała na swojej konferencji na targach CES 2015 chip Tegra X1. Jest to pierwszy układ dla urządzeń mobilnych, którego moc obliczeniowa przekracza 1 TFlops. Wyraźnie zwiększy się wydajność układu graficznego względem Tegry K1, będącej obecnie w sprzedaży. Zieloni postanowili skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i wyposażyli swój nowy chip w rdzenie Cortex A57 i Cortex A53.

Google Nexus 9 - nowy tablet zaprezentowany

Piotr Gontarczyk 15.10.2014 23

Nexus 9 z procesorem NVIDIA Tegra K1 i Androidem 5.0. Od kilku tygodni w sieci pojawiały się kolejne plotki na temat nowego tabletu Google Nexus 9 i wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji urządzenia, nad którym firma Google pracowała wspólnie z HTC. Następca Nexusa 7 może być punktem zwrotnym dla rynku tabletów opartych na Androidzie. Nowy tablet nie tylko dobrze wygląda, ale jednocześnie skrywa pod maską naprawdę mocną paczkę sprzętu. Urządzenie pracuje pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Google Android 5.0, do tej pory znanego jako "L", a teraz z oficjalną nazwą Lollipop.

NVIDIA Shield Tablet - specyfikacja, ceny ujawnione

Piotr Gontarczyk 21.07.2014 13

NVIDIA przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego nowego produktu, którym ma być nowy Shield, a więc tablet oparty na układzie SoC (System-on-a-Chip) NVIDIA Tegra K1. Firma co prawda nie podała jeszcze oficjalnej specyfikacji technicznej, ale w jej posiadanie weszła ekipa serwisu VideoCardz. Jednocześnie ujawniono, że NVIDIA Shield Tablet na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki pojawi się dokładnie 29 lipca, a więc za niewiele ponad tydzień.

Tegra K1 w Xiaomi Mi Pad - testy wydajności

Adrian Kotowski 14.07.2014 17

Tegra K1 powoli zaczyna wchodzić na salony. Dzięki premierze chińskiego tabletu Xiaomi Mi Pad możemy wreszcie poznać wydajność chipu pracującego w normalnych warunkach i przy ograniczonym TDP.

Xiaomi Mi Pad - pierwszy tablet z Tegra K1

Adrian Kotowski 15.05.2014 12

Xiaomi, gigant chińskiego rynku urządzeń mobilnych, zapowiedział na swojej konferencji wprowadzenie do sprzedaży nowego, taniego i bardzo wydajnego tableta, który jako pierwszy na rynku wyposażony zostanie w SoC Nvidia Tegra K1. Co ciekawe, sprzęt ma być naprawdę przystępny cenowo.

Nvidia Tegra K1 – 64-bitowy procesor ze 192 rdzeniowym GPU Kepler

Piotr Gontarczyk 06.01.2014 43

Tegra K1 i moc obliczeniowa powyżej poziomu konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Nvidia zapowiedziała dziś nowy procesor mobilny Tegra K1, wzbogacony o tę samą architekturę Nvidia Kepler, która wykorzystywana jest m.in. w kartach graficznych GeForce GTX 780 Ti. Według Nvidii po raz pierwszy w historii rozrywka komputerowa nowej generacji ma być dostępna na platformach mobilnych. Procesor Tegra K1 wyznaczać ma nowe standardy w świecie urządzeń przenośnych, poprzez obsługę najnowszych technik znanych dotąd z komputerów osobistych (PC), umożliwiając uruchomienie zaawansowanych silników do gier, takich jak Unreal Engine 4 firmy Epic Games. Procesor zapewnia zaawansowane funkcje obliczeniowe, przyspieszające rozwój aplikacji do rozpoznawania obrazów i mowy.