tagi

Nintendo Switch z GPU Nvidia Maxwell

Piotr Gontarczyk 15.12.2016 42

Za mało czasu na Pascala. Nowa konsola Nintendo Switch, jak donoszą źródła ekipy VentureBeat, zajmującej się grami, oparta będzie na układzie SoC (System-on-a-Chip) Nvidia Tegra z procesorem grafiki korzystającym z architektury Maxwell. Wybór starszej generacji GPU Nvidii miał być podyktowany chęcią szybszego wprowadzenia Switcha na rynek.

Nvidia zapowiada wydarzenie Made to Game

Piotr Gontarczyk 12.02.2015 17

Na 3 marca bieżącego roku Nvidia zaplanowała specjalne wydarzenie, na które zaprasza zaprasza hasłem "Made to Game". Warto od razu zauważyć, że co prawda będzie to drugi dzień targów MWC 2015 (Mobile World Congress) w Barcelonie, ale wydarzenie Nvidii odbędzie się w San Francisco, w ramach konferencji GDC 2015 (Game Developers Conference).

NVIDIA Shield Tablet - specyfikacja, ceny ujawnione

Piotr Gontarczyk 21.07.2014 13

NVIDIA przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego nowego produktu, którym ma być nowy Shield, a więc tablet oparty na układzie SoC (System-on-a-Chip) NVIDIA Tegra K1. Firma co prawda nie podała jeszcze oficjalnej specyfikacji technicznej, ale w jej posiadanie weszła ekipa serwisu VideoCardz. Jednocześnie ujawniono, że NVIDIA Shield Tablet na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki pojawi się dokładnie 29 lipca, a więc za niewiele ponad tydzień.

Nvidia Tegra K1 – 64-bitowy procesor ze 192 rdzeniowym GPU Kepler

Piotr Gontarczyk 06.01.2014 43

Tegra K1 i moc obliczeniowa powyżej poziomu konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Nvidia zapowiedziała dziś nowy procesor mobilny Tegra K1, wzbogacony o tę samą architekturę Nvidia Kepler, która wykorzystywana jest m.in. w kartach graficznych GeForce GTX 780 Ti. Według Nvidii po raz pierwszy w historii rozrywka komputerowa nowej generacji ma być dostępna na platformach mobilnych. Procesor Tegra K1 wyznaczać ma nowe standardy w świecie urządzeń przenośnych, poprzez obsługę najnowszych technik znanych dotąd z komputerów osobistych (PC), umożliwiając uruchomienie zaawansowanych silników do gier, takich jak Unreal Engine 4 firmy Epic Games. Procesor zapewnia zaawansowane funkcje obliczeniowe, przyspieszające rozwój aplikacji do rozpoznawania obrazów i mowy.

Dwuprocesorowy GeForce GRID już oficjalnie. Odmieni świat gier?

Piotr Gontarczyk 16.05.2012 75

Konsole do gier przejdą do historii? Firma Nvidia zaprezentowała GeForce GRID, czyli platformę do gier w chmurze, dzięki której operatorzy serwisów oferujący gry jako usługę mogą strumieniować gry nowej generacji do praktycznie każdego urządzenia, bez opóźnień spotykanych w bieżących rozwiązaniach.